CAJÓN - podróże rytmicze

Warsztaty perkusyjne dla dzieci

Wraz z tyską Małą Muzą zapraszamy dzieci w wieku 7 - 9 lat na warsztaty perkusyjne z Krzysztofem Nowakowskim

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie katowickiego NOSPRu w w czwartki o godz. 18 w terminach: 10, 17, 24 i 31 października 2019 r.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach NOSPRu

Projekt dofinansowany przez Muzykogranty KMO i współorganizowany z działem edukacji NOSPR

Podczas warsztatów dzieci poznają muzyczną historię cajonu i tradycje muzyczne różnych regionów świata. Będą również uczyć się podstaw gry na cajonie i piosenek prezentowanych na nowo powstającej płycie z materiałami do gry na tym instrumencie.

Krzysztof Nowakowski (rocznik 1975) - absolwent (2010) Akademii Muzycznej w Katowicach (wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, klasa wibrafonu Bernarda Maseli). Już jako młody perkusista występował z chórem „Camerata Silesia” w kraju i zagranicą. Finalista Bielskiej Zadymki Jazzowej (2001). Współpraca z teatrem muzycznym ,,Capitol” we Wrocławiu, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „AUKSO”, zespołami Marcina Wyrostka- Coloriage i Tango Corazón, Justyną Steczkowską, Pawłem Steczkowskim, Pawłem Bączkowskim, "Tres Jazz", Michałem Czachowskim ("Viva Flamenco" oraz ,,Indialucia"). Jest współtwórcą projektów muzycznych "QuiTango" (muzyka argentyńska), "3-D" (trio perkusyjne) oraz "Formation-IN" (trio jazzowe).