Arduino & Raspberry Pi

Prelekcje oraz warsztaty

Kolejna edycja Arduino & Raspberry Pi już niebawem! Znowu będziemy mogli spotkać się, posłuchać ciekawych prelekcji, zobaczyć super projekty konkursowe, wziąć udział w warsztatach, wymieniać się doświadczeniami oraz świetnie bawić.

Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla osób, które nigdy jeszcze nie słyszały o Arduino i Raspberry Pi i są ciekawe, jak w prosty sposób można połączyć elektronikę i programowanie w projekty zmieniające nasze otoczenie, jak i pasjonatów, którzy pragną zgłębić i przekazywać wiedzę o tych platformach. Zapraszamy entuzjastów, hobbystów z wieloletnim stażem, studentów, rodziny z dziećmi… Każdy znajdzie coś dla siebie!

Tym razem forma wydarzenia jest dość wyjątkowa z powodu panującej sytuacji epidemilogicznej. Spotykamy się online, warsztaty, prelekcje oraz konkurs odbędą się przez internet. Wszystko będzie streamowane za pomocą Facebooka oraz Youtube. Szczegóły będzie mogli poznać 17.05 podczas zapowiedzi, wtedy także podamy szczegóły co do formy warsztatów. Z powodu zmiany formy jak i daty agenda może jeszce ulec zmianie.

Termin: 21 czerwca 2020

Miejsce: Online

Wstęp: wolny!

 

AGENDA:

Scena główna (Strefa Centralna):
10:00 Rozpoczęcie.
10:15 Od Arduino do kosmicznego stratupu.
10:45 Otwarta sieć rzeczy – LoRaWAN.
11:45 Bezprzewodowo na baterie. Technologie komunikacji z niskim poborem prądu.
12:45 Sterowanie Raspberry Pi za pomocą IR – zastosowanie w komercyjnym projekcie.
13:45 Raspberry Pi jako platforma domowej automatyki.
14:45 Jak zacząć z STM32, znając Arduino.
15:45 Budowa i oprogramowanie robota Sumo.
16:30 Wyniki konkursu, rozdanie nagród i zakończenie.

Medialab
10:15 Zbuduj własny termometr – praktyczne warsztaty lutowania.
12:45 Programowanie ramienia robota z Arduino – praktyczne warsztaty programowania.
15:30 Platforma Signomix.

Warsztaty:

10:15 Zbuduj własny termometr – praktyczne warsztaty lutowania 
Czas: ~2h
Wiek: 16+
Opis: Podczas zajęć poznacie zasadę działania termometru, nauczycie się lutować SMT, przygotujecie układ, który został stworzony przez instruktorów Akademii Elektroniki, a następnie zabierzecie go do domu.

12:45 Programowanie ramienia robota z Arduino – praktyczne warsztaty programowania
Czas: ~2,5h
Wiek: 11-16
Opis: Zawsze chciałeś zaprogramować swojego robota i to własnymi rękami? Z pomocą Akademii Elektroniki nauczysz się programować Arduino, czyli mikrokontroler, który pomoże Ci w codziennym funkcjonowaniu. W sortowaniu baterii? Przy nalewaniu mleka lub przygotowywaniu kanapek? A może przy nagrywaniu filmu telefonem? Przyjdź i zaprogramuj według własnych zasad.

 

Więcej na stronie wydarzenia oraz profilu Facebook