EkoMuzyka dla smyka

Muzyczne warsztaty dla dzieci i rodziców

To zajęcia muzyczno-ruchowe przeznaczone dla dzieci 0-2,5 lat.


Zajęcia odbywają się przy wartościowej muzyce klasycznej/jazzowej/filmowej wykonywanej na fortepianie na żywo. Ważnym elementem jest wykorzystanie ekologicznych instrumentów perkusyjnych, czyli z materiałów przyjaznych dzieciom. W programie dużo śpiewu, tańca i muzyki, a to wszystko w formie zabawy i pozytywnej energii. Muzyka rozwija, a w połączeniu z ruchem i tworzeniem muzyki stymuluje wszystkie zmysły dziecka. Odpowiednio dobrane ćwiczenia rozwijają procesy poznawcze dzieci, a miłe spędzanie czasu w gronie rówieśników buduje więzi społeczne i wzajemną bliskość w relacji dziecko-rodzic.
 

Szczegóły oraz harmonogram zajęć dostępne na profilu: EkoMuzyka dla smyka

 

Od 8 do 29 sierpnia zajęcia będą odbywać się w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów (Sala baletowa, I piętro, pl. Sejmu Śląskiego 2) we wtorki oraz soboty zgodnie z poniższym harmonogramem:


Wtorek 
10-10.45 niemowlaki
11-11.45 dzieci 1-2,5 lat


Sobota
10-10.45 niemowlaki
11-11.45 dzieci 1-2,5 lat.
 

Zapisy: ekomuzyka@gmail.com
Koszt: 30 zł
 

Inicjatorka i prowadząca zajęcia EkoMuzyczne: Katarzyna Majerczyk

Wykwalifikowany nauczyciel-muzyk, a co najważniejsze, mama. Magister sztuki specjalności Rytmika i przedmioty teoretyczno-muzyczne. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Pedagogiki i Psychologii - kierunku Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego.
Nauczyciel Rytmiki i Kształcenia słuchu, a także przedmiotów ruchowych i improwizacji fortepianowej w szkołach muzycznych I-go i II-go stopnia na Śląsku.