Osoba leżąca na podłodze ze zgiętymi kolanami. Napis

Odpuść. Warsztat świadomości i wzmacniania ciała

Warsztaty w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice

Kiedy: wtorki, godz. 18.00 (I spotkanie: 12.09.2023; ostatnie spotkanie: 28.11.2023)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala 211

Prowadzenie: Ewelina Cieśla

Dla kogo: zawodowi tancerze. studenci i pasjonaci tańca

Bilety: 10 zł dostępne na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]. Karnety dostępne od października 2023. 50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca.

Warsztat świadomości i wzmacniania ciała – „odpuść” siła w miękkości

Regularny warsztat łączący różne poznane praktyki somatyczne, tj. techniki wspomagające, metody świadomej pracy z ciałem.

Celem jest wspomaganie i wzmacnianie ciała poprzez znalezienie rozluźnienia i odpuszczenia – w oparciu o badanie potencjału powięziowego. Wykorzystywane będą elementy: Taijiquan, Yin jogi, czyli jogi powięziowej, improwizacji, metody BMC (Body Mind Centered method), praktyk Anny Halprin oraz szeroko rozumianego tańca współczesnego.

Ewelina Cieśla stale uczy się korzystając z uczestnictwa w warsztatach Iwony Olszowskiej, praktykując jogę powięziową drogą proponowaną przez Wojciecha Kaczmarzyka, doszkala się w BMC, praktykuje kontakt improwizację oraz uczestniczy w festiwalach (m.in. WarsawFlow, Beijing TOUCH festival); Ewelina uczestniczyła w warsztatach wielu praktyków kontakt improwizacji, np. Michał Ratajski, Paweł Konior, Iwona Olszowska, David Leung, Ulli Wittemann itd. Ewelina Cieśla Interesuje się praktyką, którą stosowała Anna Halprin oraz stale zagłębia się w poznaną w Chinach praktykę Taijiquan oraz odkrywa pokrewne sztuki walki.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

MKiDN, Instytut Teatralny, Przestrzenie Sztuki