ElectroKilar

ElectroKilar

Najwybitniejsze utwory Wojciecha Kilara w nowoczesnych aranżacjach

Kiedy: 14 czerwca 2018, godz. 21
Gdzie: sala NOSPR
Bilety w cenie od 15 do 30 zł do nabycia w kasie NOSPR i na nospr.org.pl

W programie koncertu znalazły się najwspanialsze utwory Wojciecha Kilara. Zarówno te skomponowane do filmów (choćby „Draculi” Forda Francisa Coppoli), jak i symfoniczne, na czele z jego arcydziełem – „Orawą”. Dodatkowej energii dodały im elektroniczne aranżacje przygotowane przez Wiesława Świderskiego oraz Szymona Padoła, znanego jako 5cet, który wykonuje je na żywo na scenie.

Ten katowicki DJ, kompozytor (m.in. muzyka do filmu „Jesteś Bogiem”) i producent podjął się ryzykownego, ale zakończonego sukcesem zadania włączenia muzyki elektronicznej do twórczości Kilara. Nowe aranżacje wykonuje wraz z Orkiestrą Kameralną AUKSO pod batutą Marka Mosia, znanymi już na świecie specjalistami w dziedzinie nowatorskiego wykonywania muzyki.

Koncert ElectroKilar to także nastrojowe wizualizacje oparte o fotografie Bartka Barczyka, który odwiedził Wojciecha Kilara w jego domu, tworząc poruszającą serię portretów mistrza.

Koncert odbędzie się w ramach Kongresu Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, który będzie gościć w Krakowie i Katowicach. Będzie można go posłuchać wraz z delegatami z całego świata w sali NOSPR 14 czerwca.

Powrót