Biuro Dźwięku Soundsystem

02 Września 2015 roku

Biuro Dźwięku Soundsystem

Kolejna odsłona Biura Dźwięku. Na dachu MDK "Dąb" zagrają Heroiny i EERT

Zapraszamy do wspólnej eksploracji miasta. Tym razem spotykamy się w jednej z najstarszych dzielnic Katowic. Koncerty w ramach kolejnego z serii popołudniowych plenerów dźwiękowych odbędą się w niezwykłym miejscu, czyli na zielonym dachu MDK „Dąb”.

Będzie to kolejna okazja to zaprezentowania naszej mobilnej jednostki nagłośnieniowej Biuro Dźwięku Soundsystem, na której tym razem zagrają Piotr Kurek ze swoim projektem Heroiny oraz Grzegorz Paszkiewicz jako EERT.

Kiedy: 6 września 2015, godz. 14.30-17.00
Gdzie: MDK "Koszutka" filia "Dąb", ul. Krzyżowa 1

Heroiny to projekt Piotra Kurka, muzyka znanego z nagrań pod swoim nazwiskiem, oraz jako Piętnastka i w projektach Suaves Figures czy Ślepcy. Piotr Kurek to także jeden z współtwórców Brutażu i kurator imprez Smutaż, poniekąd parodiujących tę pierwszą, na których usłyszycie najbardziej depresyjne piosenki tego świata. Nowym projektem artysta daje upust swojej fascynacji post-punkiem i brudem DIY house, jaki znamy z L.I.E.S. czy LA Club Resource, ale również amatorskim funkiem i muzyce syntezatorowej. Już wkrótce stołeczne Dunno wyda debiutancji album Heroin "Ahh-Ohh" na winylu, wcześniej jeden utwór pojawił się na kasetowym samplerze tej wytwórni. Premiera płyty planowana jest na jesien 2015.

EERT to projekt Grzegorza Paszkiewicza, muzyka związanego z działalnością Biura Dźwięku Katowice. Od wczesnych lat 90-tych współtworzył kilka zespołów m.in. Novak, Chico. Obecnie jego solowe działania penetrują rejony house’u, ale jak sam twierdzi nie ogranicza się do jednego gatunku. https://soundcloud.com/eert

Wydarzenie towarzyszy spotkaniom z cyklu „Wyrusz na Dąb” projektu Medialab Katowice. Tego dnia odbędzie się również piknik w formie grilla oraz zwiedzanie dzielnicy z przewodnikiem (więcej informacji TUTAJ)

Wstęp wolny!
Liczba miejsc ograniczona!

Organizator: Miasto Katowice, Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów
Partner: MDK Koszutka Filia „Dąb”, Medialab Katowice.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego