Obiektywnie Śląskie - finał już za nami!

20 Października 2015 roku

Obiektywnie Śląskie - finał już za nami!

Relacja z finału VI edycji konkursu

W piątkowy wieczór, 16 października 2015 r. w budynku Centrum Scenografii Polskiej Muzeum Śląskiego miał miejsce uroczysty finał VI edycji konkursu Obiektywnie śląskie.

Motywem przewodnim towarzyszącym tegorocznej edycji było hasło - „W poszukiwaniu tożsamości” co spowodowało, że w tym roku uczestnicy konkursu odnosili się w swoich artystycznych poszukiwaniach do historii regionu, małej ojczyzny, a także historii rodzinnych -  tego wszystkiego, co miało wpływ na to, kim teraz jesteśmy. W VI edycji konkursu wzięło udział 122 pasjonatów fotografii i filmu, napłynęło 164 prac konkursowych, w tym 145 fotoreportaży (858 zdjęć), 9 filmów i 10 fotokastów.

Grono jurorskie reprezentował Jacek Joostberens. Przypomnijmy, iż obok niego prace laureackie wybierali również Lech Majewski, Adam Sikora oraz Antoni Cygan. Jacek Joostberens zaznaczył, iż  w tym roku uczestnicy konkursu musieli sięgnąć  do tego, co miało i ma wpływ na naszą tożsamości i tym samym mogli podzielić się z nami tym, co jest im najbliższe. Nie było łatwo wyłonić zwycięzców tegorocznej edycji, gdyż zdania jurorów były dość podzielone, ale wygrały prace, które najpełniej odnosiły się do zadanego tematu i do samej koncepcji reportażowej konkursu.

Podczas tegorocznej gali finałowej swoją premierę miał album, będący pokłosiem 5 lat konkursu Obiektywnie śląskie. Album zawiera zdjęcia wszystkich dotychczasowych laureatów i tym samym prezentuje niezwykle oryginalne i różnorodne spojrzenia na nasz region.

Relacja z finału TUTAJ