19 Stycznia 2017 roku

Before Katowice JazzArt Festival

LABtrio

Ten rok będzie szczególny dla belgijskich muzyków. LAB trio świętuje swoje pierwsze dziesięciolecie na jazzowych scenach Europy. W lutym ukazał się ich trzeci studyjny album „Nature City”. Zespół tworzą trzy silne osobowości muzyczne o świeżym i odważnym spojrzeniu na jazz: Lander Gyselinck, Annelen Boehme i Bram De Looze. Grają miejski jazz, bardzo umiejętnie wplatając weń elektronikę, underground czy hip-hop. W 2011 roku na festiwalu Tremplin Jazz w Avinionie dosłownie rozbili bank – otrzymali zarówno Grand Prix, jak i Nagrodę Publiczności, co pozwoliło im nagrać i wydać debiutancki krążek „Fluxus”. Prawdziwy muzyczny klejnot – tak się o ich debiucie wyraził jeden z krytyków. Nie ma powodów, żebyśmy wątpliwi w blask „Nature City”.

Koncert będzie zapowiedzią 6. edycji Katowice JazzArt Festivalu (25 – 30 kwietnia), podczas którego odwiedzimy mało spenetrowane sceny jazzowe Norwegii, a także wrócimy do korzeni, zapraszając flagowy zespół reprezentujący nowoorleańskią tradycję orkiestr dętych – The Hot 8 Brass Band.

LABtrio (BE)

Lander Gyselinck - perkusja

Anneleen Boehme - kontrabas

Bram De Looze – klawisze