Siła kultury klubowej w Polsce

Katowicki Radar Muzyczny

Kiedy: 26 lutego 2019, godz. 18.30
Gdzie: sala 211, Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2)

Temat spotkania: Siła kultury klubowej w Polsce

W latach 90’, gdy w Polsce rozwijała się kultura klubowa, nie miała ona zbyt dobrej opinii wśród ogółu – kojarzona była z tandetnym, jednostajnym dźwiękiem, białymi rękawiczkami, gwizdkami…
Nawet sam Maleńczuk śpiewał wtedy „od techno można z nudów zdechnąć”. Jak bardzo było to opinia, która wielu krzywdziła i która dekadę później diametralnie się zmieniła, wiedzą ci, którzy
choć raz byli np. na festiwalach, Tauron Nowa Muzyka czy Audioriver.
DJing, wspomniana kultura klubowa, to nie tylko muzyka, ale sposób na życie. O tym bardzo ciekawym, ale wciąż szufladkowanym, zjawisku porozmawiamy w ramach stałego cyklu Katowicki Radar Muzyczny. Rozmowy.

Goście:

Kuba Sojka - producent i live performer pochodzący ze Śląska, jeden z czołowych przedstawicieli muzyki elektronicznej w Polsce. Współpracuje z wieloma wytwórniami z całego świata, m.in Mathematics Recordings (Chicago), Matrix Records (Detroit), Dogmatik (Londyn) Skylax (Paryż) i wiele innych. W jego dorobku artystycznym można znaleźć 2 albumy oraz kilkanaście EP. Organizator wielu warsztatów muzycznych z zakresu produkcji muzycznej, obsługi programu Ableton Live i live performensu. Swoje warsztaty muzyczne, miał okazje prowadzić również na uczelniach wyższych zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym chociażby na CalArts (The California Institute of the Arts) oraz UCI (University of California, Irvine. Od kilku lat jest również czynnym wykładowcą w Szkole Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.

Andrzej ‘K.Andy’ Krupczak - dj, organizator imprez, koneser dobrych, klubowych brzmień.
Już w 2000 roku zagrał na swojej debiutanckiej imprezie i to od razu u boku Angelo Mike'a. Przez kolejne lata fascynacja nowymi brzmieniami niezmiennie rosła, znajdując ujście na granych imprezach oraz w postaci rosnącej kolekcji winyli. Obecnie K.Andy reprezentuje barwy kolektywu eventowo- dj's United Bad Flow. Grywał z takimi dj'ami jak: Grant Nelson, Raul Rincon, Paul Thomas, Seb Skalski, Loui&Scibi, Last Robots, Miquel Pellitero, Kim Fai, MK Fever, Karol XVII & Mb Valence, Envee, Tenessee, Kuba Sojka, Syncopix, Kookie, Peres, Endru, Chris Jaxx, czy Angelo Mike.

Artur Gajerski aka drGroove – od 2007 r. na „didżejskim szlaku”. Nic chyba tak na niego nie wpłynęło, jak muzyka house. Nie ma znaczenia jaki nośnik muzyki w danej chwili jest na topie - nie ma problemu z winylem, cd-kiem, czy empetrójką. Od 2016 roku współtworzy cykl DISCOTEQUE w Katowickim INQbatorze. W tym samym roku, razem z K.Andym, stworzyli cykl UBF Summer Vibes, w mega klimatycznym Beach Barze nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.

Prowadzący:
Przemek Kubajewski – Dyrektor Akademii Menedżerów Muzycznych