Popołudniowy Plener Dźwiękowy

28 Sierpnia 2017 roku

Popołudniowy Plener Dźwiękowy

Katowice Street Art AIR & Biuro Dźwięku Katowice

Popołudniowy Plener Dźwiękowy to cykl koncertów muzyki elektronicznej rozpoczęty w 2015 roku przez Katowice Street Art AiR i Biuro Dźwięku Katowice w celu odkrywania dźwiękowego potencjału niecodziennych lub zapomnianych lokalizacji na terenie Katowic. Dotychczasowe edycje odbyły się m.in. na dachu MDK Dąb i w muszli koncertowej Parku Boguckiego.

W tym roku zapraszamy do Parku Kościuszki, gdzie zdaniem kuratorów Biura, dokładnie w tym miejscu (50°14'39.4"N 19°00'10.5”E) panują idealne warunki do realizacji okołoambientowych koncertów w kwadrofonicznym systemie dźwięku. 3 września zagrają tam: Piotr Kurek, Łukasz Zagórowski,KXLT oraz duet Ceglarek & Dybała.

Polecamy zaopatrzyć się w ekwipunek i prowiant biwakowy.

TT:
15-17 Ceglarek & Dybała
17-18 Łukasz Zagórowski
18-19 Piotr Kurek
19-20 KXLT

3.09.2017, godz. 15.00
Park Kościuszki
pomiędzy: ul. Piękną 8 / ul. Kościuszki 101
WSTĘP WOLNY!

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Ceglarek & Dybała czyli Piotr Ceglarek i Jan Dybała

Śląscy twórcy multimedialni, absolwenci Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Łączy ich zamiłowanie do eksperymentów w dziedzinie syntezy dźwięku i obrazu. Od 2007 roku wraz z Ronnie Deelenem współtworzyli m.in. audiowizualne 8-bitowe trio RGBoy oraz retro-syntezatorowy projekt Teleport Katowice. Na początku 2014 roku wraz z ZuzannąWaltoś w ramach dzialności Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów powołali do życia projekt Biuro Dźwięku Katowice – integrujący lokalnych twórców muzyki elektronicznej w ramach otwartych sesji, warsztatów i koncertów. Duet Ceglarek & Dybała generuje na żywo otwarte kompozycje na syntezatorach modularnych z pogranicza eksperymentalnej elektroniki, techno, dub’u i muzyki ambient.

Łukasz Zagórowski

Jego głównym zainteresowaniem jest dźwięk i towarzyszące mu emocje. Pochodzący z Gliwic artysta współtworzy Śląski projekt RMS, grając improwizowane live acty w klubach w całej Polsce. Od 2015 roku związany z Biurem Dźwięku Katowice. Członek Warszawskiego kolektywu BIAS. Jego najnowszy solowy projekt oscyluje wokół takich gatunków jak dron czy ambient, gdzie za pomocą nagrań z field recordingu, starych taśm magnetofonowych oraz systemów modularnych kreuje gęste i ciekawe tekstury dźwiękowe.

Piotr Kurek

Warszawski muzyk znany z licznych wcieleń, albumów, współpracy z muzykami takimi jak Sylvia Monnier (jako Suaves Figures), Hubert Zemler (jako Piętnastka), Francesco de Gallo (jako ABRADA) oraz z nietypowych setów didżejskich. Jest jednym z założycieli Smutażu w warszawskiej Eufemii. W latach 2014 i 2015 otwierał koncerty na dwóch europejskich trasach Bonniego „Prince'a” Billy’ego.

KXLT
Pod tym pseudonimem kryje się Kacper Leszczyński aka Tirruth Bone, współzałożyciel labelu MAGIA. Tworzy post-taneczne struktury, proste, lecz dziwne beaty drążące poetykę abstrakcyjnego techno i house'u. W jego utworach czuć inspiracje brzmieniem artystów z wytwórni Editions Mego, PAN i Northern Electronics. Ciągle szuka, pod stołami, w internecie, na świeżym powietrzu i znajduje stale piękne rzeczy. Podczas Popołudniowego Pleneru Dźwiękowego.
www.facebook.com/KXLT-452124051650405

Wydarzenie przygotowane we współpracy Katowice Street Art AiR z Biuro Dźwięku Katowice.