Katowickiej Rundy Teatralnej

Finał projektu teatralnego

6 premierowych spektakli dedykowanych Katowicom na podstawie 6 nowatorskich tekstów młodych autorów. Dwa wieczory premierowe oraz wydarzenia towarzyszące – słowem FINAŁ!

Kiedy: 22-23 listopada 2019
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2

Finał drugiej odsłony Katowickiej Rundy Teatralnej będzie dwudniowym maratonem, który
w całości rozegra się w przestrzeniach gmachu Miasta Ogrodów.

Teksty powstały w trakcie warsztatów dramatopisarskich z Małgorzatą Sikorską-Miszczuk, Anką Herbut oraz Łucją Iwanczewską. Utwory – opowiadające o Katowicach „na nowo” – stały się scenariuszami spektakli, do których zrealizowania zaprosiliśmy katowickie teatry nieinstytucjonalne. Proces twórczy zespołów wspierają zaproszeni tutorzy: Aneta Groszyńska, Błażej Peszek oraz Wojciech Faruga.

KRT to także konkurs. Spektakle oceniać będzie znakomite jury przyznając realizatorom nagrody finansowe. Swój głos w trakcie konkursu będzie miała również publiczność.
Informacje na temat jurorów, biletów, spektakli oraz szczegółowego harmonogramu już wkrótce!

Teatry biorące udział w finale:
Teatr Nieoetykietkowani – „Gruss aus Buenos Aires” Katarzyna Szarla
Teatr Gliwicka 9a – „Kuszenie Wojciecha K. Hollywoodzki horror w 3 aktach” Michał Łukowicz
Teatr Robimy – „ZEN_IT” Karolina Fortuna
Fundacja Teatralna - „Kuszenie Wojciecha K. Hollywoodzki horror w 3 aktach” Michał Łukowicz
Stowarzyszenie Teatralne Dom z Jaśkowic/Kwestia Kultury – „Jestem chłopczykiem znalezionym
w stawie” Dominika Łapka
Stowarzyszenie Teatr Czwarta Scena – „Nasza pani” Agnieszka Charkot

Program finału Katowickiej Rudny Teatralnej dostępny TUTAJ >>>

Bilety:

Karnet na wszystkie wydarzenia w cenie 40 zł >>> TUTAJ
Bilety na pojedyncze spektakle w piątek 22 listopada >>> TUTAJ
Bilety na pojedyncze spektakle w sobotę 23 listopada >>> TUTAJ

Bilety na pojedyncze spektakle w cenie 10 zł lub 5 zł
(bilety ulgowe - dla studentów oraz posiadaczy karty Aktywny Senior 60+) dostępne wyłączenie stacjonarnie w punkcie sprzedaży Ticketportal (pl. Sejmu Śląskiego 2) po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki).

Istnieje możliwość zakupu biletów przed spektaklami (w miarę dostępności miejsc).