Future Artist - zadanie twórcze

Martwa natura Anny

Zadanie twórcze 4
Martwa natura to kompozycja uwielbiana przez artystów. Zwykle to obraz malarski lub rysunek nieożywionych przedmiotów. Najczęściej elementami martwych natur są przedstawienia owoców, kwiatów, książek, naczyń, przyborów kuchennych, a nawet świec. Czasem, twórca układa to,
co chce przedstawić na obrazie/ rysunku w przeróżne kompozycje, które mogą sugerować na przykład posiłek – porzucony w trakcie jedzenia lub przeciwnie: gotowy do skonsumowania.
Co ważne, elementy każdej martwej natury są zawsze realistycznymi obrazami tego, co faktycznie obecne w świecie przyrody. Artyści dawni tak wiernie malowali gatunki roślin na obrazach, że dzisiaj możemy dowiedzieć się jakie gatunki kwiatów hodowano w ogrodach i jakie owoce były w ich czasach popularne. Dlatego, każda martwa natura to kapsuła czasu.

Zadanie dla Ciebie:

Dziś nie będziemy malowali, rysowali czy wycinali. Dziś zajmiemy się fotografowaniem!
Nie drukuj karty! Wystarczy, że się jej przyjrzysz na ekranie komputera (kliknij TUTAJ) Niech będzie dla Ciebie inspiracją.
To martwa natura Anny. Zobacz jak artystka pięknie pokazała owoce i naczynia. Najpierw ustawiła swoją kompozycję na stole, potem zobaczyła jak układa się światło na powierzchni cytryn i dzbanów. Na końcu zrobiła zdjęcie.
Ty też przygotuj kilka elementów. Mogą to być owoce, warzywa, szklanki i… twój ulubiony kubek.
Na koniec zrób zdjęcie komórką i prześlij je.
To proste zadanie sprawi, że wykonasz własną martwą naturę – własną kapsułę czasu
Powodzenia w fotografowaniu!

Zadanie dla dorosłych:

Dodaj do martwej natury swojego dziecka swój ulubiony przedmiot
Pomóż mu przesłać wykonane zdjęcie na mail: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu.
Możesz też skorzystać z wirtualnej galerii na stronie Facebook, w naszej grupy Future Artist.

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie
Foto: Anna Wojciechowska