Bastl Instruments i Casper Electronics

Bastl Instruments i Casper Electronics

Spotkanie, dyskusja i koncert w ramach Biura Dźwięku Katowice

Biuro Dźwięku Katowice zaprasza na wielowątkowy wieczór, którego specjalnymi gośćmi będą panowie John Dinger i Peter Edwards (Bastl Instruments, Casper Electronics). W programie m.in. dyskusja na temat kreatywnego podejścia do elektroniki w kontekście projektowania i prototypowania syntezatorów. Plac zabaw dla syntezatorowych entuzjastów, gdzie do dyspozycji uczestników będą klasyczne instrumenty ze stajni Bast oraz świeże prototypy. Zwieńczenie wieczoru w postaci dwóch koncertów obu panów oraz publiczna sesja BDK z ich udziałem.

Harmonogram:

19:00 – 20:00 Creative electronics and synth design. 
Dyskusja z Casper Electronics - założycielem i inżynierem Bastl Instruments.

20:00 – 21:00 Plug and play, czyli otwarty plac zabaw wyposażony w dema i syntezatory firmy Bastl Instruments.

22:00 – 24:00 Hand built, bent, hacked and loved electronics performances.

Koncerty John’a Dininger’a, Peter’a Edwars’a oraz sesja BDK ze specjalnym udziałem obu panów.

Wstęp na piątkowe wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

Kiedy: 23 lutego 2018, godz. 19
Gdzie: Sala 204, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2
Zapraszamy!


Bastl Instruments to założona w 2013 roku czeska firma, zrzeszająca muzycznych fascynatów z różnych profesji, zaangażowanych w tworzenie oryginalnych instrumentów elektronicznych oraz szereg aktywności promujących muzykę elektroniczną i kulturę DIY.

Peter Edwards, znany pod pseudonimem Casper Electronics to artysta Amerykańskiego pochodzenia mieszkający obecnie w Czechach. Pracuje jako muzyk, rzeźbiarz, wynalazca instrumentów oraz nauczyciel, skupiając się na na punktach gdzie te dziedziny się przecinają, tam właśnie szukając możliwości zaskoczenia, zabawienia i zainspirowania publiczności nowymi możliwościami. Edwards jest jednym z bardziej znanych na świecie artystów zajmujących się hakowaniem urządzeń elektronicznych (tzw. ‘Circuit Bending’). Obecnie współpracuje z Czeską firmą Bastl Instruments, skupiając się na wymyślaniu nowych, niestandardowych instrumentów muzycznych. Swoją stylistykę muzyczną w ostatnim czasie określa jako ‘extreme gabber dance noise’. 
https://soundcloud.com/casperelectronics

Powrót