Czy Twoja dzielnica brzmi dobrze?

Rusza nabór do drugiej edycji projektu!
Dzielnica Brzmi Dobrze to projekt skierowany do amatorskich* zespołów muzycznych z Katowic. Naszym celem jest wsparcie grup muzycznych związanych z miastem, utożsamiających się z nim i reprezentujących konkretne dzielnice. W drodze konkursu wybrane zostaną 4 zwycięskie zespoły, które otrzymają patronat Katowice Miasto Muzyki UNESCO. Dla nich także uruchomimy szereg działań aktywizujących, w tym warsztaty, koncerty, nagrania w studiu, sesje zdjęciowe, videosesje.

Jury w składzie: Maria Peszek, Barbara Budniok, Piotr Gutkowski, Klaudia Szafrańska, Jan Gałach i Michał Stemplowski po przesłuchaniu 31 zespołów wybrało zwycięzców drugiej edycji Dzielnica Brzmi Dobrze. Oto oni:

Erith
NOTTOOEASY
Studio Sztama

Gratulujemy!

 

W tym roku uczestników przesłuchania oceniać będzie Jury w składzie:

Maria Peszek – wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka, która od ponad 10 lat koncentruje się głównie na twórczości muzycznej. „Miasto mania” wywindowała artystkę na sam szczyt polskiej sceny muzycznej. Jej drugi album „Maria Awaria” pojawił się w 2008 r. i okazał się jednym z największych wydarzeń artystycznych ostatnich lat. Wielki sukces artystyczny i komercyjny obydwu albumów – ponad 200 koncertów zagranych w całej Polsce i za granicą, 100 tysięcy sprzedanych płyt i występy na największych festiwalach muzycznych (Open’er, Sopot, Jarocin, OFF Festiwal), ostatecznie potwierdziły status Marii Peszek jako jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. W październiku 2012 r. wydała swój trzeci album „Jezus Maria Peszek”. W lutym 2016 r. ukazał się najnowszy album artystki – „Karabin”.

Piotr Gutkowski / GUTEK – obecny na polskiej scenie od końca minionego tysiąclecia, znany jako wokalista Indios Bravos. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Człowiek z szacunkiem na niejednej dzielnicy, począwszy od rodzimych Bogucic, poprzez stołeczny Mokotów, kaszubskie wioski i olsztyński Gutków. Współpracował z pionierami sceny hip-hop, jak i z legendami punk rock i reggae. Obecnie Gutek pracuje nad solowym projektem.

Klaudia Szafrańska –  charyzmatyczna wokalistka zespołu xxanaxx. W duecie z Michälem Wu od 2012 roku tworzy muzykę elektroniczną. Zespół wystąpił na licznych koncertach i festiwalach m.in Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival czy też The Great Escape. Ich debiutancki album “Triangles” był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów 2014 roku.

Barbara Budniok – związana z agencją managerską i wytwórnią Kayax. Najbardziej spełnia się podczas tras koncertowych jako Tour Manager. Uwielbia koncerty na żywo. U artystów szuka talentu i osobowości. Co ważne często pracuje z debiutantami i nowymi projektami muzycznymi znanych muzyków. Aktualnie jest managerką Mary Komasy i projektu Makabreski. Od wielu lat pracuje również na największych polskich festiwalach opiekując się zagranicznymi zespołami, wśród których znaleźli się m.in. Muse, Kings of Leon, Nelly Furtado, Jamiroquai, czy Lauryn Hill

Jan Gałach – multiinstrumentalista z Katowic, grający przede wszystkim na skrzypcach. Kompozytor i aranżer. Związany z formacją Jan Gałach Band. Grał także w składzie Martyny Jakubowicz.

Michał Stemplowski – gitarzysta i założyciel katowickiej formacji J. D. Overdrive! Artysta miał okazję dzielić scenę z takimi muzycznymi tuzami, jak Whitesnake, Europe, Down, Black Label Society czy Soulfly. Jest autorem muzyki z wszystkich albumów swojej kapeli, a od niedawna także wokalistą śląskiego Hasioka. Na śląskiej scenie muzycznej działa od 2005 roku.

Regulamin dostępny TUTAJ

Na pytania odpowiedzą:

Dagmara Szastak-Zięba
t. 660 097 994, dagmara.szastak-zieba@miastoogrodow.eu
Katarzyna Stalicka
t. 722 003 074, katarzyna.stalicka@miastoogrodow.eu

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017