Dzieci Kochają Sztukę

Akcja plakatowa Future Artist i quasi-wystawa w przestrzeni Miasta Katowice z okazji Dnia Dziecka

Coroczna akcja projektu Future Artist „Dzieci Kochają Sztukę” w tym roku odbędzie się pod hasłem „Wszyscy Kochają Sztukę”. 1 czerwca w przestrzeni miasta Katowice pojawią się plakaty stworzone przez uznaną graficzkę i artystkę wizualną Lidkę Wilkosz z wykorzystaniem prac artystycznych stworzonych przez dzieci, podczas warsztatów twórczych Future Artist. Dzięki temu, w Dzień Dziecka, Katowice staną się największą quasi galerią sztuki dziecięcej w Polsce. 

Coroczną akcją „Dzieci Kochają Sztukę” – pomysłodawczyni projektu Ewa Kokot pragnie skłonić każdego z nas do uczestnictwa w kulturze; zwrócić uwagę na sposoby, w jakie dorośli – zarówno rodzice, jak i wychowawcy – mogą umożliwić dzieciom kontakt ze sztuką i procesem tworzenia:

 

„Wierzę, że przesłanie zawarte w tegorocznym motywie przewodnim akcji brzmiące WSZYSCY KOCHAJĄ SZTUKĘ skłoni dorosłych mieszkańców miasta do wybrania się wraz z dziećmi do instytucji kultury całego Śląska: galerii, muzeów, filharmonii, bibliotek, teatrów, czy kin.”

Dzięki bezpłatnemu wsparciu firmy Visual Effect, stworzona na bazie plakatu animacja, pojawi w tym roku również na ekranach multimedialnych w całym mieście, w ponad trzech tysiącach odsłon w ciągu jednego dnia. Pokaz ten będzie znakomitym dopełnieniem przedsięwzięcia.

 

Idea: Ewa Kokot

Autorka plakatu: Lidka Wilkosz

Organizator: Katowice Miasto Ogrodów

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat honorowy Insea Poland

Partner: Visual Effect