Koncert „Góry, lasy i gitary”

„Góry, lasy i gitary” to koncert wbrew stereotypom. Przede wszystkim wbrew stereotypowi „brudnego Śląska”. – Nawet jeśli sobie tego nie uświadamiamy, relacja z przyrodą to jeden z fundamentalnych komponentów górnośląskiej tożsamości – podkreśla Bartosz Bialik, lider grupy 032, jeden z wykonawców koncertu. 

Wbrew stereotypom: (nie)pełnosprawność

Organizatorem wydarzenia, obok Miasta Ogrodów, jest Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret wspierające twórczość osób z niepełnosprawnością. Stąd w programie mający na koncie wiele nagród, a przede wszystkim niezwykle utalentowanych artystów w składzie kabaret Drzewo a Gada z repertuarem piosenki śpiewanej.

Usłyszymy też m.in. zespół Pilár. Jego wokalistka, Anita Sajnóg, to niezwykle silna kobieta, będąca przykładem na to, że ciężka choroba nie musi przekreślać pasji i zawodowych aktywności.

Wbrew stereotypom: pop-rock a poezja śpiewana

Przyroda, człowiek, pasja – te wszystkie tematy porusza muzyka określana jako poezja śpiewana. Dlatego niejako naturalną gwiazdą wydarzenia jest Wolna Grupa Bukowina. Z ideą koncertu w sposób oczywisty wiąże się też muzyka folkowa. Obok żywej legendy piosenki poetyckiej wystąpi więc popularny nie tylko w Polsce zespół Beltaine. Temat koncertu silnie oddziałuje również na artystów stricte górnośląskich. Stąd obecność folkowo-rockowego zespołu 032 wykonującego teksty pisane po śląsku i poruszające ważne dla regionu tematy.

Zaskoczyć może obecność na scenie pop-rockowej grupy Sami. Autorzy wakacyjnego hitu „Lato 2000” zaprezentują się w zupełnie innym wydaniu. Pokażą, że w swoim repertuarze obok „radiowych” singli mają również piosenkę poetycką. Przede wszystkim jednak specjalnie na tę okazję przygotują nowe utwory.

„Góry, lasy i gitary” to wydarzenie całkowicie premierowe, wbrew stereotypom. – Będziemy śpiewać poezję, będziemy mieszać folk z rockiem, będziemy po prostu dobrze się bawić – zapowiada Anita Sajnóg.

Koncert poprowadzi artysta malarz, muzyk i konferansjer w jednej osobie, czyli Grzegorz Chudy.

 

Start imprezy: godz. 19. Szczegółowy harmonogram występów:

 

•             19.00—19.20: Drzewo a Gada (20 min),

•             19.25—19.50: Sami (25 min),

•             19.55—20.20: 032 (25 min),

•             20.25—20.50: Pilár (25 min),

•             20.55—21.35: Beltaine (40 min),

•             21.40—22.25: Wolna Grupa Bukowina (45 min).

 

Kiedy: 15 marca 2019, godz. 19:
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu dostępne są na www.ticketportal.pl lub stacjonarnie w punkcie sprzedaży mieszącym się na parterze Katowice Miasto Ogrodów.