Kilar/Moś/Aukso

Pierwsza po śmierci Wojciecha Kilara płyta z Jego muzyką zawiera siedem utworów wykonanych przez Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia oraz Chór Akademii Muzycznej w Katowicach, wybranych przez kompozytora. Wojciech Kilar czuwał również nad jej nagraniem, biorąc udział w sesjach. Niestety, kompozytor zmarł 29 grudnia 2013 roku nie doczekawszy jej premiery. 

Na dwóch płytach CD, nagranych w systemie Super Audio, znajdują się siedem utworów:

1. Mała uwertura
2. II Koncert fortepianowy
3. Exodus
4. Orawa
5. Siwa mgła
6. Kościelec
7. Krzesany

Polska Akademia Fonograficzna nagrodziła płytę Kilar/Moś/Aukso nagrodą Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Symfoniczna.

Marek Moś o pracy nad płytą:

„Kiedy pojawiła się szansa realizacji od dawna wymarzonego projektu, poczułem się wyjątkowo podekscytowany. Możliwość uwiecznienia na płycie najważniejszych utworów Wojciecha Kilara była wielkim wyzwaniem. Dokonując wraz z Kompozytorem wyboru utworów i spotykając się z Nim na sesjach nagraniowych, nie przeczuwałem, że będzie to nasze ostatnie muzyczne przedsięwzięcie. Ciągle nie mogę w to uwierzyć”

Wydawnictwo trafiło na rynek w dwóch postaciach: podwójnej płyty kompaktowej oraz kolekcjonerskiej. Ta ostatnia w specjalnie zaprojektowanym pudełku mieści, oprócz płyt CD, także płytę winylową zawierającą dwa utwory: Kościelec oraz Krzesanego. 

Podwójna płyta CD kosztuje 65 zł.

Wydanie z płytą winylową kosztuje 150 zł. 


Zdjęcia Wojciecha Kilara zostały wykonane przez Bartka Barczyka (www.bartekbarczyk.com)

 

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2018