Kocham Katowice 2018 - program

Katowice świętują w 2018 nadanie praw miejskich od 6 do 9 września. Jak zwykle obchody będą wielkim muzycznym festiwalem, którym liczymy na zaspokojenie różnorodnych gustów.
W tym roku jeszcze bardziej zależy nam na inicjowaniu spotkań artystów katowickich z artystami z całej Polski i Europy, stąd tak wiele w programie kreatywnych kolaboracji.  

Kocham Katowice, 6-9 września 2018

 

6 września (czwartek), godz. 17, sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Koncert Prezydenta Miasta Katowice dla Seniorów: Big Silesian Band Joachima Krzyka

Potęga brzmienia 18 muzyków i przebogaty repertuar – to właśnie siła Big Silesian Bandu założonego i prowadzonego już od 10 lat przez Joachima Krzyka. Na program ich koncertu złożą się znane i lubiane przeboje takich artystów jak Nat „King” Cole’a, Robbie Williams czy Michael Bublé. Szczególnie piosenki tego ostatniego będę miały w repertuarze swoje specjalne miejsce,
jako że jednym z wokalistów będzie Paweł Ilnicki – multiinstrumentalista, ale przede wszystkim wokalista okrzyknięty „ukraińskim Michaelem Bublé”. Usłyszymy też utalentowaną Magdalenę Krzywdę.

6 września (czwartek), godz. 19.30, Kinoteatr Rialto

Jef Neve (BE) & kwartet smyczkowy Piotra Steczka

Znakomity belgijski pianista i wybitny polski skrzypek we wspólnym, autorskim projekcie specjalnie na Urodziny Miasta.

Jef Neve jest pianistą, dla którego równie naturalnym środowiskiem jest jazz, jak i muzyka klasyczna czy rozrywkowa. W każdym z gatunków szuka złotego środka, który pozwala mu dotrzeć do serca publiczności. Ze swoim trio wystąpił na najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych, a jako solista ma na koncie koncerty, w których wykonuje Wariacje Goldbergowskie Bacha. Jego grę słychać także w nagrodzonej Oscarem ścieżce dźwiękowej filmu „Artysta” z 2011 roku.

Otwartość to także cecha Piotra Steczka – na co dzień skrzypka Orkiestry AUKSO, ale także multiinstrumentalisty znanego z projektów niemających wiele wspólnego z klasyką.

Spotkanie dwóch tak nieszablonowych artystów pozwoli nam na nowo odkryć znaczenie pojęcia „muzyka popularna”.

Bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (dla posiadaczy Karty Seniora) dostępne na: going.pl, kupbilecik.pl 
ticketportal.pl,oraz w kasie Kinoteatru Rialto (od sierpnia)

 

7 września (piątek), godz. 18, sala koncertowa NOSPR

Koncert dla mieszkańców

IV Symfonia koncertująca op. 60 K. Szymanowskiego

Zbigniew Raubo w koncercie fortepianowym a-moll op. 17 I. J. Paderewskiego

Piotr Sałajczyk – fortepian

Alexander Liebreich – dyrygent

Bezpłatne wejściówki dostępne od 21 sierpnia w siedzibie Miasta Ogrodów (w Punkcie Kontaktowym na parterze budynku, czynne: pon-pt, od godz. 10-18)

 

8 września (sobota), od godz. 15, Strefa Kultury - wstęp wolny!

Ørganek i przyjaciele ze specjalnym projektem dedykowanym Katowicom

Support: Bottle Next (FR)

oraz zespoły projektu Dzielnica Brzmi Dobrze

 

9 września (niedziela), godz. 19.30, sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Tin Men and the Telephone (NL) oraz Orkiestra Kameralna AUKSO

Czy marzyliście kiedyś o poprowadzeniu orkiestry? To co powiecie na możliwość pokierowania orkiestrą i triem jazzowym? Na tym koncercie to możliwe, a nawet konieczne!

Tin Men and the Telephone to holenderskie trio znane na świecie z niesamowitych koncertów, na których to publiczność decyduje, w którym kierunku zmierza muzyka. Czyni to za pomocą swoich telefonów komórkowych, którymi w głosuje, jak mają grać muzycy. Głośniej czy ciszej? Bardziej żywiołowo czy spokojniej? Wyniki wyświetlane są na zawieszonym nad sceną ekranie, a muzycy podporządkowują się woli większości. Aplikacja po pobrania TUTAJ

Podczas koncertu zabrzmi po raz pierwszy utwór dedykowany Katowicom i stworzony przez holenderskie trio, a całości towarzyszyć będą wizualizacje dotyczące zagadnień ekologicznych w związku z organizacją w grudniu w Katowicach szczytu klimatycznego COP24.

Bilety: 30 zł (normalny) i 20 zł (dla posiadaczy Karty Seniora) do kupienia na: ticketportal.pl, kupbilecik.pl i going.pl