Najbliższe spotkanie

Tajemnice zaklętej księgi

 

Kiedy: 18 sierpnia 2018, godz. 11 
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2,  (sala 211, piętro)
wstęp wolny

 

Goście: Wojtek Żak i Paulina Anna Janik

Akompaniament, prowadzenie: Zdzisław Smucerowicz

 

Wrota do świata baśni i wyobraźni, raz otworzone zamknąć nie tak łatwo. Tym bardziej, jeśli znalazło się tajemniczą, prastarą księgę… przeczytało jedno z zamieszczonych w niej zaklęć i wywołało prawdziwą, najprawdziwszą Wróżkę. 

Taka historia spotkała dwójkę małych bohaterów, o których opowiedzą nam dzisiaj nasi goście: Wojtek i Paulina.

Wróżka Tanuszka wyswobodzona z zaklętej księgi harcuje i swawoli. Bynajmniej nie ma ochoty słuchać dzieci ani tym bardziej dać się ponownie zamknąć – dosłownie – „na cztery litery”. 

W dodatku ma żądania! Chce by z nią tańczyć i spełniać jej obietnice. Obawiamy się, że trzeba więcej par rąk by dać jej radę…

Pomożecie?


Paulina Anna Janik - absolwentka Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego (2018), od dwóch lat wraz z Teatrem Trip prowadzi warsztaty aktorskie z dziećmi oraz występuje w spektaklach dla dzieci. Na scenie Teatru Śląskiego można ją zobaczyć́ w spektaklu dyplomowym „Młynarski. Chory na muzykę̨” oraz w spektaklu dadaistycznym „Dada z łasiczką” (reż. Artur Pałyga). Występuje również̇ w Teatrze Bez Sceny w „Przytulonych” (reż. Gabriel Gietzky), w uhonorowanym Drugą Nagrodą dla Zespołu Aktorskiego na Katowickiej Rundzie Teatralnej 2017 spektaklu „Focie” (reż. Andrzej Dopierała) oraz w najnowszym spektaklu – „Bunt” (reż. Andrzej Dopierała).

 

Wojtek Żak swoją przygodę z teatrem rozpoczął w szkole podstawowej, gdzie chodził na zajęcia teatru szkolnego. W 2016 roku ukończył Szkołę Aktorską Teatru Śląskiego. W międzyczasie zagrał i gra w kilku spektaklach Teatru Śląskiego. Od 2017 roku aktor Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Dodatkowo dubbinguje bajki.