Plac na Glanc

PLAC NA GLANC  to projekt I Katowice Miasto Ogrodów, który ma udowodnić, że wspólnymi siłami można odmienić kawałek miasta.  Jest także promocją dobrego designu, który powstaje przy współpracy z użytkownikami. Zakłada zupełnie nowy sposób myślenia o przestrzeni publicznej, ponieważ w całości opiera się na działaniach oddolnych i konsultacjach. Przestrzeń publiczna traktowana jest jak własność mieszkańców.

Plac na Glanc 2017!

Uwaga! Znamy adres zwycięskiego podwórka: ul. Tokarska 2 / Wolskiego 6


Podwórko jest usytuowane w przestrzeni pomiędzy budynkami mieszkalnymi od strony oficyny; wychodzą na nie okna i balkony mieszkań – stanowi dla mieszkańców istotną przestrzeń życiową, integralną część ich funkcjonowania w swoim miejscu zamieszkania.  We wspólnocie występują dwie grupy mieszkańców.  Jak mówią mieszkańcy: "Pierwsza  to osoby starsze mieszkające  już wiele lat, druga to młode  małżeństwa z dziećmi lub planujące potomstwo. Chcemy aby nasza zrewitalizowana enklawa stała się żywym elementem wspólnego życia i integrowała obie grupy wiekowe."


Instytucja wystąpi o pozwolenie na prace związane z rewitalizacją podwórka do administratora przestrzeni. Jeśli nie uda się uzyskać pozwoleń, pod uwagę będą brane następne w kolejności podwórka.

Kolejne 2 miejsca: 
2. Barbary 16
3. Chopina 14

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM konkursu.

Koordynator projektu: Katarzyna Stalicka, katarzyna.stalicka@miasto-ogrodow.eu, tel. 722 003 074

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017