Plac na Glanc

PLAC NA GLANC  to projekt I Katowice Miasto Ogrodów, który ma udowodnić, że wspólnymi siłami można odmienić kawałek miasta.  Jest także promocją dobrego designu, który powstaje przy współpracy z użytkownikami. Zakłada zupełnie nowy sposób myślenia o przestrzeni publicznej, ponieważ w całości opiera się na działaniach oddolnych i konsultacjach. Przestrzeń publiczna traktowana jest jak własność mieszkańców.

Plac na Glanc 2017!

Uwaga! Znamy adres zwycięskiego podwórka: ul. Tokarska 2 / Wolskiego 6

Otwarcie siódmego Placu na Glanc!

Kiedy: 25.09.2016, godz. 17.00
Gdzie: ul. Tokarska 2, Katowice
 
Siódme podwórko przeszło przeminę w ramach projektu Plac na Glanc. 25 września odbędzie się uroczyste otwarcie nowej przestrzeni placu przy ul. Tokarskiej 2, będącej efektem długofalowych konsultacji, warsztatów i spotkań z mieszkańcami. 
Projekt Plac na Glanc edukuje i zmienia świadomość społeczną. Co roku udowadnia, że to mieszkańcy mają wpływ na to jak wygląda ich najbliższa przestrzeń. Co więcej - to oni przede wszystkim za nią odpowiedzialni. Cały proces projektowy opiera się o społeczną partycypację, oddolność i odpowiedzialne projektowania, nie tylko dla mieszkańców ale wraz z nimi. Plac na Glanc, ma stać się modelową przestrzenią, wzorem której zainspirują się mieszkańcy innych kamienic i w miarę możliwości zaczną zmieniać swoje otoczenie. Wraz z przemianą wizerunku podwórka roście ilość interakcji między sąsiadami, którzy najpierw na specjalnie przygotowanych warsztatach, tworzą z projektantami elementy małej architektury, a później o odmienioną przestrzeń dbają. Niezwykle ważnym aspektem jest to, że projekt Plac na Glanc jest to jedno tych z działań, które wykorzystując najnowsze rozwiązania we wzornictwie, ma pokazywać dobre praktyki oraz wyznaczać nowe kierunki w designie w przestrzeni publicznej. Projekt zakłada również wykorzystanie rozwiązań z pogranicza ekologii i metod recyklingu. 
 

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM konkursu.

Koordynator projektu: Katarzyna Stalicka, katarzyna.stalicka@miasto-ogrodow.eu, tel. 722 003 074

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017