Plac Na Glanc

W ramach projektu Plac na Glanc zrewitalizowaliśmy już 7 placów w kilu katowickich dzielnicach.

Otwieramy pierwszy w tym roku Plac na Glanc!


Kiedy: 11.10.2018 godz. 17.00
Gdzie: Podwórko przy ul. Pośpiecha 13 (Załęże)


Pierwsze uroczyste otwarcie, gotowego i zwycięskiego projektu tegorocznego konkursu Placu na Glanc zbliża się wielkimi krokami! 

Każdego roku podwórka wybierane są w drodze konkursu spośród placów i podwórek zgłoszonych przez ich mieszkańców. Za projekt architektoniczny podwórka przy ul. Pośpiecha 13 odpowiadają znakomici projektanci: Ewa Labus, Grzegorz Layer i Michał Centkowski. Mieszkańcy Katowic po raz kolejny udowodnili, że dzięki współpracy i zaangażowaniu, można spoglądać za okna na swój własny PLAC NA GLANC. 

Jeśli jesteś ciekawy jak bardzo podwórko zmieniło swój wygląd, chcesz porozmawiać z organizatorami projektu, projektantami oraz mieszkańcami lub po prostu spędzić miło czas ZAPRASZAMY!

Śledźcie nasz projekt, niebawem będziemy zapraszać na otwarcie już drugiego w tym roku podwórka przy ul. Strzelców Bytomskich 13.


Organizatorem projektu jest: Katowice Miasto Ogrodów
Projektanci: Grzegorz Layer, Ewa Labus, Michał Centkowski
Partnerzy: PROBET-DASAGmmcité PolskaFigler Place ZabawCentrum Architektury Krajobrazu NovumZakład Zieleni Miejskiej w Katowicach, StobudSLABB Beton Architektoniczny

 

W razie pytań prosimy o kontakt: Katarzyna Łuczyńska, katarzyna.luczynska@miastoogrodow.eu,
 


Projekt Plac na Glanc edukuje i zmienia świadomość społeczną. Co roku udowadnia, że to mieszkańcy mają wpływ na to jak wygląda ich najbliższa przestrzeń. Co więcej - to oni przede wszystkim za nią odpowiedzialni. Cały proces projektowy opiera się o społeczną partycypację, oddolność i odpowiedzialne projektowania, nie tylko dla mieszkańców ale wraz z nimi. Plac na Glanc, ma stać się modelową przestrzenią, wzorem której zainspirują się mieszkańcy innych kamienic i w miarę możliwości zaczną zmieniać swoje otoczenie. Wraz z przemianą wizerunku podwórka roście ilość interakcji między sąsiadami, którzy najpierw na specjalnie przygotowanych warsztatach, tworzą z projektantami elementy małej architektury, a później o odmienioną przestrzeń dbają. Niezwykle ważnym aspektem jest to, że projekt Plac na Glanc jest to jedno tych
z działań, które wykorzystując najnowsze rozwiązania we wzornictwie, ma pokazywać dobre praktyki oraz wyznaczać nowe kierunki w designie w przestrzeni publicznej. Projekt zakłada również wykorzystanie rozwiązań z pogranicza ekologii i metod recyklingu.

REGULAMIN PLAC NA GLANC 2018