Puls Ziemi


Józef Skrzek, fot. M. Tomaszuk

Multiinstrumentalista i założyciel legendarnego zespołu SBB da we wtorek 29 września wyjątkowy koncert na cztery strony katowickiego Rynku.

Na jubileusz 150-lecia Katowic Józef Skrzek przygotował muzyczną suitę zatytułowaną „Puls Ziemi”. Muzyka popłynie z samego serca miasta, bo specjalna scena (projekt: Tomasz Konior) stanie na środku katowickiego Rynku.
Do projektu Józef Skrzek zaprosił wielu przyjaciół – znakomitych muzyków, z którymi współpracuje od lat, i którzy wraz z nim wykonają ten jedyny w swoim rodzaju koncert. Na scenie wystąpią m.in.:
Natalia Sikora – aktorka i wokalistka, laureatka konkursu SuperDebiuty Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 roku oraz zwyciężczyni II edycji programu The Voice of Poland.
Manuel Göttsching – legendarna postać światowej sceny muzyki elektronicznej, jeden z ojców chrzestnych nurtu krautrock. Założona przez niego wraz m.in. z Klausem Schulze grupa Ash Ra Tempel wymieniana jest dziś jednym tchem z takimi gigantami jak Kraftwerk.
Paul Lawler – brytyjski multiinstrumentalista i twórca muzyki elektronicznej, ukrywający się także pod pseudonimem Max van Richter czy Arcane. Niemal 600 jego utworów wykorzystano w filmach, serialach czy produkcjach telewizyjnych.
Misha Ogorodov – klawiszowiec dzielący z Józefem Skrzekiem pasję do gry na syntezatorach typu Moog czy Rhodes piano. Wpływ na jego twórczość miała polska muzyka lat 60. i 70., m.in. Czesława Niemena czy SBB. Współpracował z takimi postaciami jak Ian Gillan (Deep Purple) czy Ken Hensley (Uriah Heep).

Listę wykonawców dopełni legendarny zespół SBB (pełny skład!), wokalistka Elżbieta Skrzek oraz Mirosław Muzykant.

Kiedy: 29 września (wtorek), godz. 19
Gdzie: Katowicki Rynek
Wstęp wolny 

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017