Nabór

Do 20 lutego czekamy na zgłoszenia artystów chętnych do wzięcia udziału w rezydencjach artystycznych w ramach Katowice Street Art AiR 

For english click here >>>

 

Katowice Street Art AiR 2018 jest kontynuacją wydarzenia, które od siedmiu lat zmienia pejzaż Katowic, wprowadzając do niego prace najciekawszych przedstawicieli światowego street artu. Od ubiegłego roku formuła festiwalu zastąpiona została całorocznym programem rezydencyjnym. 

W tym roku idziemy o krok dalej i ogłaszamy otwarty nabór. Zapraszamy artystów, którzy chcą przyjechać do Katowic na dłużej, wniknąć w atmosferę miasta. Ideą programu jest stworzenie projektów odpowiadających potrzebom społeczności lokalnych, które artyści mają możliwość poznać w trakcie rezydencji. Spędzając w Katowicach kilka tygodni będą mieli szansę wybrać miejsce, w którym zrealizują projekt twórczy i oswoić przestrzeń. Pozwoli to na stworzenie nie tylko projektów o charakterze site-specific, ale również takich, które odpowiedzą na potrzeby mieszkańców czy wręcz zaangażują ich do aktywnego udziału. Preferowane będą instalacje, formy przestrzenne, obiekty, niekoniecznie murale. 

Wyboru spośród nadesłanych zgłoszeń dokona pięcioosobowa komisja, w składzie: Tomasz Konior, Szymon Motyl, Artur Wabik, Marta Wójcicka pod przewodnictwem kuratorki Matyldy Sałajewskiej. 

Zgłoszenia wraz z CV i portfolio można przesyłać do 20 lutego na adres: streetart@miasto-ogrodow.eu  
Szczegóły na stronie: katowicestreetartair.pl

1 marca ogłosimy program oraz zaprezentujemy Katowice Street Art Air 2018 w zupełnie nowej odsłonie. 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>>

REGULAMIN >>>