Koncert plenerowy Wolność z nami/Freedom with us

SBB i zaproszeni goście w repertuarze z płyty "Follow my dream" z okazji 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku

2 czerwca, godz. 20

plac Sejmu Śląskiego

Wstęp wolny

Wśród gości:

Sebastian Riedel

Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy)

Abradab

Jan Gałach

Maciej Lipina

i inni

 

Z okazji 30. rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce spotkajmy  się na placu Sejmu Śląskiego na koncercie plenerowym „Wolność z nami/Freedom with us”

Głównymi wykonawcami koncertu będą muzycy legendarnego zespołu SBB w oryginalnym, pełnym składzie. Przewodzić im będzie i czuwać artystycznie nad całością multiinstrumentalista Józef Skrzek.

Podstawą repertuaru będzie materiał zarejestrowany na płycie SBB „Follow my dream”. Album nagrany w 1977 roku w RFN uchodzi za ukoronowanie dorobku zespołu w tamtym okresie i jeden
z najlepszych albumów SBB w historii grupy. Płyta miała także silny kontekst polityczny, bowiem odnoszące się do tematu wolności teksty były jednoznacznie odczytywane w kraju jako wyraz niezgody na panujący ustrój.

Koncert w Katowicach będzie pierwszym w historii zespołu, pełnym wykonaniem płyty.

Do wykonania wybranych utworów SBB i Józef Skrzek zaprosili muzycznych przyjaciół, m.in. Sebastiana Riedla, Andrzeja Nowaka (m.in. TSA) czy rapera Abradaba.