Lekcje tańca tradycyjnego

Nabór na stałe zajęcia - Lekcje Tańca Tradycyjnego - od podstaw!


Dedykowane dla ludzi dorosłych (18-45), którzy szukają rytmu, ruchu i wspólnej zabawy. Lekcje nie wymagają wcześniejszego doświadczenia tanecznego!

PROWADZĄCY

Lekcje Tańca Tradycyjnego poprowadzi Bartłomiej Mieszczak - nauczyciel tańca, rodowity góral
z Łodygowic, absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Tancerz rozwijający nowe metody uczenia folkloru. Możecie go zobaczyć w programie telewizyjnym Z Przytupem na VOD. Aktor
i tancerz w spektaklach Jana Peszka, Jacka Łumińskiego, Jacka Przybyłowicza. Choreograf Zespołu Regionalnego Magurzanie z Łodygowic i Jaferki z Koszarowa.


OPIS ZAJĘĆ
Te zajęcia to przede wszystkim tradycja żywa, nie taneczny zapis historii ale autentyczna zabawa dopasowana do naszych dzisiejszych potrzeb i wrażliwości. Zajęcia będą prowadzone od podstaw - nauczysz się kroków podstawowych, jak łączyć je ze sobą oraz tego jak tańczyć w parze. Głównym celem jest wypracowanie umiejętności improwizacji oraz dzięki nim poszukiwanie swojego własnego języka ruchu.  Zależy nam na tym, by taniec ten pozostawał żywy i osobisty.

W planie zajęć m.in.:

Beskid Żywiecki

Krakowiacy Wschodni 

Łowicz

Nowy Sącz

Pizzica! Akcent włoski

 

TERMIN:
W każdy piątek w godzinach 17.30- 19.00, do 10 grudnia 2021 r. 

MIEJSCE:
Katowice Miasto Ogrodów,  Pl. Sejmu Śląskiego 2

KOSZT:
Pierwsza lekcja bezpłatnie
10 zł pojedyncze zajęcia >>> BILETY
30 zł miesięczny karnet >>> KARNET

lub w kasie KMO (czynna od poniedziałku do piątku od 10-16)

KONTAKT
katowice.ps.taniec@gmail.com 


Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 

Współorganizatorem projektu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego

Partnerzy: Stowarzyszenie Imagination Space Center, Fundacja Jazdaa Polska!, Teraz/ Now Collective (Holandia),  nieformalna grupa artystyczna Vagabond Physical Collective