Kat-Oda

08 Października 2015 roku

Kat-Oda

Zapraszamy na happening muzyczny ma katowickim Rynku

150 muzyków górniczych orkiestr dętych połączy siły, żeby wspólnie uczcić 150-lecie Katowic. Na katowickim Rynku stworzą ogromną orkiestrę, która wykona utwory skomponowane specjalnie na tę okazję. W czwartek o godz. 16 muzycy pięciu orkiestr dętych ruszą z pięciu punktów w obrębie katowickiego centrum:
Orkiestra Dęta Wujek – plac Wolności
Orkiestra Dęta Murcki-Staszic – plac Szewczyka
Orkiestra Dęta Katowice-Kleofas – Rondo
Orkiestra Dęta Murcki-Staszic – plac Miarki
Orkiestra Mysłowice-Wesoła – plac Szramka
Każdej grupie muzyków towarzyszyć będzie aktor, który w gwarze będzie opowiadał o najciekawszych z punktu widzenia historii miasta miejscach mijanych przez pochód. Każdemu przystankowi na trasie towarzyszyć będą śląskie melodie.
Po dotarciu na katowicki Rynek 150 wirtuozów instrumentów dętych złapie wspólny rytm dzięki sekcji rytmicznej zainstalowanej na specjalnej scenie na placu przed Teatrem. Wykonane przez nich wspólnie utwory będą tytułową odą – muzyką na cześć 150-letniego miasta i jego mieszkańców.

Gdzie: Katowicki Rynek
Kiedy: Czwartek 8 października, godz. 16