Zdjęcie Asi Miny z liściem na głowie

Muzykodrom - najbliższe spotkanie

„Więcej światła proszę!”

„Śnieżnie, bajecznie, świątecznie”

„Więcej światła proszę!”

Muzykodrom dla dzieci w wieku 6-10 lat bez opiekunów

Kiedy: 3 grudnia, godz. 10.30

Gdzie: Akademia Sztuk Pięknych, ul. Raciborska 50 [Sala Lori]

Prowadzenie: Paweł Szeibel i Asi Mina

Bilety: 5 zł do nabycia na Interticket.pl (TUTAJ)

Uwaga! Bilet kupujemy tylko dziecku. Prosimy o obuwie zmienne.

 

Mamo, wychodzę do szkoły i jest ciemno,
wracam ze szkoły i też jest ciemno!
Gdzie się podział dzień?
Co się stało ze słońcem?
Dlaczego nie ma światła?
Gdzie i jak go szukać?

 

Na kolejnym spotkaniu Akademii Młodego Wieku i Muzykodromu, razem z Pawłem Szeibelem i Asi Miną spróbujemy rozświetlić zewnętrzny i wewnętrzny mrok, który towarzyszy nam od wielu dni. Przyglądając się pracom duńsko-islandzkiego artysty Olafura Elliasona (do świata tego artysty wejdziesz TĘDY), ogrzejemy i doświetlimy się. Tak zainspirowani będziemy działać z prędkością światła dźwięku! Czy jesteście gotowi na taką świet(l)ną akcję?

Paweł Szeibel – artysta wizualny. Tworzy obrazy, warsztaty, akcje społeczne oraz instalacje w przestrzeni miejskiej. W sztuce sięga do obszarów zarezerwowanych dla botaników i ogrodników. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autor wystaw indywidualnych m.in. w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy, Galerii Sztuki w Legnicy, Galerii 12 w Cieszynie. Pomysłodawca warsztatów i projektów partycypacyjnych realizowanych z Centrum Sztuki WRO, Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach czy Narodowym Centrum Kultury.


„Śnieżnie, bajecznie, świątecznie”

Muzykodrom dla dzieci (0-3 lat) z opiekunami

Kiedy: 10 grudnia, godz. 10.30

Gdzie: sala Muzykodromu (I piętro)

Prowadzenie: VIOLIN DI

Bilety: 5 zł do nabycia na Interticket.pl (TUTAJ) od 5.12.2022

Uwaga! Bilet kupujemy tylko dziecku. Prosimy o obuwie zmienne.

Szkoda, że grudzień jest tylko raz w roku, gdyż bez wątpienia jest jednym z najbardziej muzycznie ciekawych miesięcy. Dlaczego? Być może pojawi się pierwszy śnieg i usłyszymy jego delikatne spadanie, być może porwie go głośny pogwizdujący wiatr, zazgrzyta nam pod butami ,a gdzieś z oddali usłyszymy śmiech dzieci. Nasze grudniowe spotkanie zabrzmi śnieżnie i bajecznie, świątecznie a, w prezencie usłyszycie piosenkę o nieznośnych pomocnikach Mikołaja i gadających filiżankach. Upieczemy dla państwa również słodkie pierniki które wspólnie spałaszujemy po koncercie. Bądźcie z nami.