Infografika: kolorowe tło, Akademia Doświadczenia

Akademia Doświadczenia

Akademia Doświadczenia to miejsce międzypokoleniowych spotkań, wymiany doświadczeń, wiedzy, pasji i wigoru.

Warsztaty o różnorodnej tematyce, budujące pomost, łączący dwa, pozornie odległe, światy. Akademia Doświadczenia urzeczywistnia współpracę międzypokoleniową . Daje możliwość bycia zarówno uczniem, jak i nauczycielem. To miejsce gdzie można nawiązać znajomości, rozwijać umiejętności oraz zdobywać wiedzę, również o sobie samym. 

Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: Dominika Lange nr tel. 798 541 190, dominika.lange[at]miasto-ogrodow.eu

 

Harmonogram zajęć (marzec-kwiecień 2023):

JOGILATES

Kiedy: 1, 8, 15, 22, 29 marca; 5, 12, 19, 26 kwietnia 2023, godz. 16.30 - 17.30

Czas trwania: 60 min (spotkanie 29 marca: 120 min)

Gdzie: Sala Muzykodromu (I piętro)

Jogilates to zajęcia sportowe łączące wszystkie zalety jogi i pilatesu. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Systematyczność zajęć poprawia ogólny stan zdrowia, zapewnia sprawność a co za tym idzie prowadzi do lepszej jakości życia. Doskonale wpływa na budowanie dobrej kondycji, wzmocnienie mięśni oraz sprzyja pracy nad koncentracją. Do uprawiania jogitalesu potrzebna jest tylko mata do ćwiczeń oraz pozytywne nastawienie. 

Prowadząca: Patrycja Janik – pasjonatka zdrowego stylu życia, bez zbędnych ograniczeń, z głową na karku. Nauczycielka pilatesu, od wielu lat praktykuje również jogę. W swojej praktyce łączy wszystkie zdobyte techniki, tworząc trening dopasowany do tego, czego na ten temat potrzebuje nasze ciało. 


WARSZTATY FLORYSTYCZNE

Kiedy: 28 marca 2023, godz. 16.30

Czas trwania: 120 min

Gdzie: Sala Muzykodromu (I piętro)

Warsztaty florystyczne to zajęcia, na których przede wszystkim liczy się wyobraźnia i fantazja. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania swojej kompozycji kwiatowej. Pod okiem profesjonalnej florystki poznamy sposoby układania kwiatów oraz wykorzystania różnych akcesoriów florystycznych i nie tylko. Najbliższe zajęcia będą o tematyce wielkanocnej Pisanka ręcznie zdobiona. 

Prowadząca: Maria Kabelis – florystka z wieloletnim doświadczeniem


WARSZTATY ZE STYLISTKĄ

Kiedy: 30 marca, 27 kwietnia 2023, godz. 16.30

Czas trwania: 90 min

Gdzie: zajęcia w terenie 

Warsztaty ze stylistką to świetna zabawa modą, stylem, ale także kosmetologią, doborem kolorów i dodatków. Najbliższe zajęcia będą wyjątkowe, ponieważ odbędą się w terenie, w sklepie typu „second hand.” Pod okiem stylistki nauczymy się jak wyszukiwać „perełki” za niewielkie pieniądze, co nam pasuje, jak dobrać dodatki.

Prowadząca: Żaneta Manikowska – specjalizuje się w pracy nad formą, proporcją i konstrukcją ubioru. 


WARSZTATY ZDROWOTNE

Kiedy: 6, 20 kwietnia 2023, godz. 16.00

Czas trwania: 90 min

Gdzie: Sala Muzykodromu (I piętro)

Warsztaty zdrowotne to zajęcia podczas, których dowiemy się wielu cennych informacji o tym jak w prosty sposób dbać o nasze zdrowie. W sposób przystępny dowiemy się między innymi o znaczeniu aktywności ruchowej w naszym życiu, zdrowym kręgosłupie czy układzie krążenia.

Prowadząca: Agnieszka Stroch- Uczciwek – fizjoterapeutka z wykształcenia i zamiłowania. 


[Galeria zdjęć: fotorelacja z warsztatów jogilates i florystycznych autorstwa Arkadiusza Ławrywiańca]