Jury DBD 2022

Jurorzy piątej edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze

Łukasz Dunaj
Dziennikarz muzyczny, wydawca i redaktor naczelny „Noise Magazine” – ukazującego się od 2014 roku dwumiesięcznika dla miłośników muzyki undergroundowej, pan od hałasu na antenie Radia 357 (prowadzi audycję „Włącz ten hałas!” we wtorki o godz. 22.00), autor oficjalnej biografii zespołu Behemoth i nieoficjalnej zespołu Rammstein.

Adam Godziek
More Music Agency, Tauron Nowa Muzyka Festiwal, ElektroKlub, Sztauwajery, JAZBAR. Promotor kultury i twórca More Music Agency oraz Agencji Artystycznej Fantomas, które od ponad 20 lat organizują i produkują wydarzenia muzyczne i kulturalne w Polsce.

Karolina Juzwa
Przez ostatnie 10 lat pracowała jako koordynatorka w Fundacji Wytwórnia oraz organizatorka Letniej Akademii Jazzu. Jako kurator festiwalu była odpowiedzialna za budowanie line-upu obejmującego 25 polskich i zagranicznych koncertów rocznie. Jest również pomysłodawczynią i kuratorką Intl Jazz Platform — programu edukacyjnego dla profesjonalnych artystów organizowanego od 2013 roku w Łodzi.

Martyna van Nieuwland
Absolwentka kulturoznawstwa i filozofii w ramach MISH na Uniwersytecie Śląskim. Członkini Board of Directors Europejskiej Sieci Jazzowej. Jurorka showcase'ów w wydarzeniach: jazzahead! European Jazz Award, Danish Jazz Award, Samuraj WOMEX 2017. Dyrektorka artystyczna Katowice JazzArt Festiwalu oraz Festiwalu Muzyki Świata Ogrody Dźwięków. Kuratorka polskiej części konferencji Czech Music Crossroads. Wiele lat spędziła w Finlandii.

Agnieszka Wojciechowska
Z wykształcenia animatorka i menedżerka kultury (UMCS) oraz specjalistka od PR-u (UW). Produkcją i promocją wydarzeń kulturalnych zawodowo zajmuje się od ponad 15 lat. Na co dzień związana jest z Warsztatami Kultury w Lublinie, gdzie pełni funkcję kierowniczki Pracowni Kultury Aktualnej oraz dyrektorki programowej festiwalu Wschód Kultury — Inne Brzmienia. Jest kuratorką wielu wydarzeń artystycznych oraz autorką i koordynatorką programów edukacyjnych dla kadr kultury, przedstawicieli sektora kreatywnego oraz branży muzycznej. Na co dzień współtworzy cykl koncertowy pn. Strefa Innych Brzmień. Jest entuzjastką i propagatorką koncepcji audience development oraz liderką wielu procesów związanych z programem rozwoju widowni w Lublinie.