Pergamin wspomnień

Szkice o poezji Mariana Kisiela

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Pergamin wspomnień. Szkice o poezji Mariana Kisiela” pod redakcją Ewy Bartos, Pawła Majerskiego i Katarzyny Niesporek.

Kiedy: 15 października 2019 r., godz. 17.00
Gdzie: sala 211, Katowice Miasto Ogrodów

Wstęp wolny!

Praca zbiorowa o poezji Mariana Kisiela wydawnictwa „słowo / obraz – terytoria” skupia się na tym, co najważniejsze w twórczości Profesora – Poety. Autorzy rozpraw, a wśród nich uczniowie Profesora, jego przyjaciele i utytułowani koledzy podejmują więc tematy związane z twórczą wyobraźnią i śmiercią jako jej przeciwieństwem, sensem ludzkiej egzystencji; piszą o tym czym jest dla nich, co znaczy i jak odbierają poezję Mariana Kisiela.

Podczas spotkania rozmowę z bohaterem, autorami szkiców i redaktorami książki poprowadzi Agnieszka Strzemińska.

Spotkaniu towarzyszy recital piosenki autorskiej i poetyckiej Jakuba Blokesza.

Marian Kisiel
Poeta, historyk literatury polskiej XX wieku, krytyk literacki, literaturoznawca, profesor zwyczajny w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego Uniwersytetu Śląskiego, autor wielu znakomitych książek naukowych i krytycznoliterackich, zbiorów poezji, antologii oraz redaktor naukowy wielu książek zbiorowych i edycji. Strona autorska: marian.kisiel.us.edu.pl

Projekt objęty mecenatem Miasta Katowice