Muzyczna podróż z zespołem Etnos Ensemble

Konrad Merta – Dżinn

Anonim (żydowska melodia tradycyjna) – Eden

Anonim (mołdawska melodia ludowa) – Hutulca din Brodina

Weź udział w równoległej podróży do świata muzyki i sztuki wizualnej!

W tej niezwykłej podróży odwiedzimy kilka odległych krajów i regionów świata: Argentynę, Mołdawię, Bałkany, Azję Mniejszą i Izrael. Zatrzymamy się też na chwilę w Polsce. Zespół Etnos Ensemble przybliży muzyczny klimat miejsc na naszej trasie i zainspiruje do zilustrowania wrażeń dźwiękowych za pomocą obrazu.

Zapraszamy do towarzyszącej koncertowi akcji artystycznej ZOBACZ DŹWIĘK, NAMALUJ KSZTAŁT.

Koncert będzie zachętą dla dzieci i młodych ludzi do stworzenia samodzielnych dzieł sztuki inspirowanych wykonanymi utworami.
Na podstawie specjalnego zadania twórczego młodzi odbiorcy będą mieli szansę „zobaczyć” dźwięki w formie malarskich abstrakcji.
Być może delikatne takty staną się pastelową plamą, a mocne akordy ukażą się jako kontrastujące formy?

Na Wasze prace, podpisane imieniem i wiekiem autora, czekamy do 6 grudnia 2020 r. Po tym terminie dzieła zostaną udostępnione w formie wystawy on-line na stronie instytucji. Prosimy przysyłać je na adres: edukacjamuzyczna@miastoogrodow.eu.

Szczegółowy opis akcji dostępny TUTAJ

Opiekunów dzieci biorących udział w akcji prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dostępną TUTAJ, a także wypełnienie klauzuli dostępnej TUTAJ i przesłanie jej na adres edukacjamuzyczna@miastoogrodow.eu.

Akcja odbędzie się w kooperatywie z Ewą Kokot – edukatorką sztuki.

fot. M. Peruń -Filus