Interpretacje 2018 - spektakle konkursowe

Spektakle wystawiane w ramach konkursu głównego

12.11, godz. 16.00, Pałac Młodzieży (ul. Mikołowska 26)

„Puppenhaus. Kuracja”, autor: Magda Fertacz, reż. Jędrzej Piaskowski, TR Warszawa

Mówiono o nich „zdrajczynie narodu”, „kolaborantki”, „odszczepieńcy”. Ich winą było utrzymywanie intymnych relacji z niemieckimi żołnierzami podczas okupacji. Aktorki, śpiewaczki, gwiazdy kina i kabaretu. Czy rzeczywiście zasłużyły na infamię i kary, wymierzane przez podziemie? Jakie były ich motywacje? Czy mamy moralne prawo je dzisiaj oceniać? Spektakl reżysera Jędrzeja Piaskowskiego i dramatopisarki Magdy Fertacz jest próbą spojrzenia na problem zdrady i kolaboracji z perspektywy osobistej pamięci.

Bilety: 80 zł (60 zł ze zniżką studencką oraz dla posiadaczy kart Aktywny Senior 60+) dostępne na ticketportal.pl i punktach sprzedaży (stacjonarnie m.in. w Mieście Ogrodów)

KUP BILET >>> 

 

 

13.11, godz. 19.00, Teatr Śląski (Duża Scena, Rynek 10)

„Chłopi” –  reż. Krzysztof Garbaczewski, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera w Warszawie

Z monumentalnej powieści Władysława Reymonta Krzysztof Garbaczewski wyławia treści ekologiczne i emancypacyjne; śledzi związki człowieka ze światem przyrody, definiuje na swój własny sposób potrzebę i sens pracy. W wielopoziomowej inscenizacji konfrontuje idee pisarza z tymi współczesnymi, tworząc świat istot będących po części ludźmi, zwierzętami i robotami, które poszukują celu własnej egzystencji.

Bilety: 80 zł (60 zł ze zniżką studencką oraz dla posiadaczy kart Aktywny Senior 60+) dostępne na ticketportal.pl i punktach sprzedaży (stacjonarnie m.in. w Mieście Ogrodów) oraz kasie Teatru Śląskiego.

KUP BILET >>>

 

14.11, godz. 18.00 oraz 20.30, Pałac Młodzieży (ul. Mikołowska 26)

„In Dreams Begin Responsibilities” [Zobowiązania rozpoczynają się w snach], reż. Magda Szpecht, Teatr im. Słowackiego w Krakowie

Inscenizacja opowiadania Delmore Schwartz – pisarza w swoich czasach uważanego za geniusza. Po debiucie w 1938 roku 21-letni Schwartz trafił na szczyt. Chwalono bezpretensjonalność jego tekstów, umiejętność opowiadania o miłości oraz minimalizm.

W „In Dreams Begin Responsibilities” 21-letni bohater opisuje sen, w którym siedzi w nowojorskim kinie. Okazuje się, że wyświetlany właśnie film to dokument ukazujący jego rodziców na randce na Coney Island. Siła „In dreams…” bierze się z gestu odwrócenia, którego Schwartz używa, by opowiedzieć o relacji ze swoimi rodzicami.

Działanie sceniczne rozpisane są na czwórkę aktorów, muzyków i widzów swobodnie przemieszczających się w teatralnej przestrzeni.

Bilety: 65 zł (45 zł ze zniżką studencką oraz dla posiadaczy kart Aktywny Senior 60+) dostępne na ticketportal.pl i punktach sprzedaży (stacjonarnie m.in. w Mieście Ogrodów)

KUP BILET >>>

 

15.11, godz. 19.00, Teatr Śląski (Duża Scena, Rynek 10)

„Reykjavík '74”, reż. Katarzyna Kalwat, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Rok 1974. Na Islandii w tajemniczych okolicznościach ginie dwóch mężczyzn. Ich ciał nigdy nie odnaleziono, a w wyniku budzącego wiele kontrowersji poszlakowego śledztwa do morderstw przyznaje się sześć młodych osób, które później wielokrotnie odwołują swoje zeznania. Po sensacyjnym procesie sąd wymierza surowe kary, w tym pierwszą w historii sądownictwa islandzkiego karę dożywocia. Poprzez wnikliwe badania i własne śledztwo twórcy spektaklu podejmują temat ludzkiego umysłu i pamięci, w których fikcja i wyobrażenia mieszają się z rzeczywistością.

Bilety: 80 zł (60 zł ze zniżką studencką oraz dla posiadaczy kart Aktywny Senior 60+) dostępny na ticketportal.pl i punktach sprzedaży (stacjonarnie m.in. w Mieście Ogrodów) oraz kasie Teatru Śląskiego

KUP BILET >>>

 

16.11, godz. 19.00, Teatr Śląski (Duża Scena, Rynek 10)

„Zakonnice odchodzą po cichu”, reż. Daria Kopiec, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Punktem wyjścia spektaklu są historie bohaterek reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu” autorstwa Marty Abramowicz. Stają się pomostem między obserwacją kreacji aktorskiej a osobistym stosunkiem aktorek do interpretowanych przez nie postaci. Nadrzędnym tematem spektaklu jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum, jak i profanum poprzez służbę Bogu, aż po misję i etos aktora.

Bilety: 80 zł (60 zł ze zniżką studencką oraz dla posiadaczy kart Aktywny Senior 60+) dostępne na ticketportal.pl i punktach sprzedaży (stacjonarnie m.in. w Mieście Ogrodów) oraz kasie Teatru Śląskiego

KUP BILET >>>

 

UWAGA! W dniach 23,24,25 października kasa Ticketportal będzie nieczynna.

Najbliższy punkt odbioru biletów to:

Sklep Muzyczny Ragtime

ul. Zacisze 3 (budynek Akademii Muzycznej), Katowice

32 785 70 93, katowice@ragtime.pl