Laureaci - Interpretacje 2020

Laureaci XX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje"

Jury XX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE Katowice 2020 nagrodziło następujących reżyserów:

-Katarzyna Sobańska nagrodziła Katarzynę Szyngierę, reżyserkę spektaklu „Lwów nie oddamy” Katarzyny Szyngiery, Marcina Napiórkowskiego, Mirosława Wlekłego z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
-Jacek Poniedziałek nagrodził Cezarego Tomaszewskiego, reżysera spektaklu „Gracjan Pan” Natalii Fiedorczuk z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.
-Marcel Sławiński nagrodził Katarzynę Szyngierę, reżyserkę spektaklu „Lwów nie oddamy” z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
-Stanisław Rosiek nagrodził Małgorzatę Warsicką, reżyserkę spektaklu „Mistrz i Małgorzata”
wg Michaiła Bułhakowa.
-Grzegorz Jarzyna nagrodził Katarzynę Szyngierę, reżyserkę spektaklu „Lwów nie oddamy” Katarzyny Szyngiery, Marcina Napiórkowskiego, Mirosława Wlekłego z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Każdy juror wręczył wybranemu reżyserowi nagrodę w wysokości 10 tys. zł.
 

Laur Konrada - nagrodę główną Festiwalu- otrzymuje reżyserka Katarzyna Szyngiera
za spektakl „Lwów nie oddamy” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie)

 

Poniżej prezentujemy pozostałych laureatów XX edycji Festiwalu „Interpretacje” 2020.


Nagrodę w konkursie na najlepsze słuchowisko Teatru Polskiego Radia wygrała reżyserka Aleksandra Głogowska za słuchowisko „Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły. Laureatka otrzymuje 7 tys. zł.  Zwyciężczynię wybrało jury w składzie: Janusz Kukuła, Waldemar Szymczyk
i Ingmar Villqist.

Nagrodę w konkursie na najlepszy spektakl Teatru Telewizji realizowany przez WFDiF w ramach cyklu Teatroteka otrzymał reżyser Filip Gieldon za „Kasie” Wojciecha Tremiszewskiego.  Laureat otrzymuje 7 tys. zł. Zwycięzcę wybrało jury w składzie: Krystyna Doktorowicz, Wojciech Majcherek i Ingmar Villqist.
 

Nagroda publiczności w wysokości 10 tys. zł ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego została przyznana Małgorzatcie Warsickiej, reżyserce spektaklu „Mistrz i Małgorzata” wg Michaiła Bułhakowa z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Nagroda rzeczowa Dziennika Teatralnego dla aktora została przyznana Marcie Gzowskiej-Sawickiej za rolę Wolanda w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Wszystkim laureatom gratulujemy.