Muzykodrom - najbliższe spotkanie

Kiedy: 8 grudnia 2018

 

Violin Di w Poziomie (dzieci w wieku 0-2,5 lat) godz. 10 - 10.45

Zapisy >>> TUTAJ

Violin Di w Pionie (dzieci w wieku 2,5 - 5 lat) godz. 11.15 - 12

Zapisy >>> TUTAJ

 

Hej Maluszki! Nasze ostatnie spotkanie w tym roku odbędzie się w świątecznym nastroju. Zapraszam do przebrania się w postaci z zimowych bajek: bałwanki, śnieżynki i mikołaje. Rodziców szczególnie do tego zachęcamy. Za najlepszy strój będzie nagroda! Pośpiewamy już kolędziołki z przytupem, żeby przygotować się do świąt i posłuchamy przebojów zimowych z całego świata. Zapraszamy tym cieplej, im na dworze zimniej.

 

Koncert Gordonowski dla niemowląt i małych dzieci z rodzicami to wydarzenie niecodzienne ze względu na swoją formułę, jak i na wyjątkowych odbiorców.

E.E Gordon amerykański muzyk jazzowy, badacz rozwoju muzycznego u małych dzieci, profesor uniwersytecki, proponuje rozpoczynać rozwój muzyczny już w pierwszych miesiącach życia. Tak jak następuje rozwoju mowy, tak samo, poprzez stworzenie wokół dziecka odpowiedniego środowiska muzycznego powodujemy jego postęp. Przy czym muzyka wpływa na rozwój psychofizyczny i emocjonalnym malucha, przyspiesza rozwój mowy, często wspomaga
w leczeniu dysfunkcji organizmu.

Spotkanie z muzyką "Maluch i muzyka" odbywa się w bezpiecznej przestrzeni na kolorowych materacach i poduszkach. Muzycy proponują żywą muzykę w danym temacie, melodie szybkie występują na przemian z wolnymi, smutne z wesołymi, kontrastowość pobudza zainteresowanie. Nieodzowny z muzyką jest ruch. Dzieci mogą dowolnie poruszać się w przestrzeni, prowadzący jedynie proponują pewne formy ruchu, czy zabawy. W teorii uczenia się muzyki Gordona każde dziecko ma swój indywidualny czas i wolność w muzycznym rozwoju.

 

 

Ogólne zasady i harmonogram warsztatów:

Dzieci młodsze - druga sobota miesiąca (spotkania z Violin Di): 13.10, 10.11, 8.12

Violin Di w Poziomie (dzieci w wieku 0-2,5 lat) godz. 10 - 10.45

Violin Di w Pionie (dzieci w wieku 2,5 - 5 lat) godz. 11.15 - 12

Dzieci starsze (6 - 9 lat) - pierwsza i trzecia sobota miesiąca (spotkania z udziałem Asi Miny i zaproszonych gości): 6.10, 20.10, 3.11, 17.11, 1.12, 15.12 

Uwaga! Nowa godzina spotkań, tj. 11.00 - 12.15


Opłata za udział w zajęciach: 5 zł / uczestnik. Opłaty należy dokonać w Punkcie Kontaktowym (parter budynku, naprzeciwko portierni)

Na zapisy czekamy do środy w tygodniu poprzedzającym zajęcia.

O możliwości wzięcia udziału dziecka w zajęciach Muzykodromu poinformujemy drogą mailową (w czwartek przed dniem zajęć).

Ilość miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zapisów!

Prosimy pamiętać o obowiązującym obuwiu zmiennym.