SZLAKIEM ŚLĄSKIEGO BLUESA, czyli schodkami w dół…
okładka książki Szlak Śląskiego Bluesa czyli schodkami w dół

SZLAKIEM ŚLĄSKIEGO BLUESA, czyli schodkami w dół…

Premiera wydawnictwa

„SZLAKIEM ŚLĄSKIEGO BLUESA, czyli schodkami w dół…” to książka o miejscach, w których rodziła się pasja do muzyki. Autorami wydawnictwa są: Marcin Sitko, autor książek o tematyce muzycznej i kulturowej, między innymi dwóch tomów wspomnień o Ryszardzie Riedlu i oficjalnego albumu dokumentującego historię zespołu Dżem oraz Wojciech Mirek, twórca idei Szlaku Śląskiego Bluesa. Słowo wstępne do publikacji napisali: Leszek Winder i Sebastian Riedel. 
 

Jej premiera odbędzie się 27 lutego w pomieszczeniach dawnego klubu „Puls”.

Klub „Puls” przy Placu Wolności, gdzie w ramach premiery odbędzie się wyjątkowy koncert, był i jest ważnym punktem na mapie śląskiego bluesa.

Konkurs dla mieszkańców, koncert i sama książka to świetna okazja, by przypomnieć historię tego nurtu muzycznego.

- Katowice były pierwszym w Polsce miejscem, gdzie można było studiować jazz i mają swój ogromny udział w fenomenie, jakim jest śląski blues, o czym można się przekonać, poznając Szlak Śląskiego Bluesa. Jest to jedyny tego typu projekt na świecie, gdzie po śladach historii muzyki w mieście oprowadzają osoby, które ją tworzyły. To w pełni multimedialny szlak wspomnień po wszystkich najważniejszych klubach muzycznych w regionie, które funkcjonowały na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat na Śląsku. Teraz jego uzupełnienie będzie stanowiła książka – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pełna informacja o wydawnictwie i premierze książki o Szlaku Śląskiego Bluesa. [Link otworzy się w nowym oknie]

Powrót