Tym razem nie do szuflady
dekoracja

Tym razem nie do szuflady

Pokazy studenckie [ASP Katowice + Ars Independent]

Zobacz fantastyczne, animowane spoty studentek i studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych na multimedialnym festiwalu Ars Independent! 

ASP Katowice i Ars Independent współpracują ze sobą już od lat przy najróżniejszych projektach. Młode studenckie środowisko twórczyń i twórców oraz niewiele starsi odbiorcy festiwalu mają wiele wspólnych zainteresowań. Tym razem studenci 2. roku Projektowania Graficznego przygotowali 22 spoty promujące Ars Independent w ramach zajęć pod okiem Michała Rodzińskiego oraz organizatorów wydarzenia: Gaby Palickiej i Bartka Sołtysika.

— Zwyczajem akademickim zdecydowana większość prac ląduje po zaliczeniu w szufladzie, a w najlepszym razie w portfolio autorów. Łącząc siły z ASP mogliśmy temu zapobiec i wyciągnąć obłędną kreatywność i pracowitość młodych twórczyń i twórców na światło dziennie. Jak również skonfrontować ich z sytuacją realnej współpracy z klientem nad istniejącym projektem. Z pewnością to doświadczenie będzie procentować w ich przyszłej pracy graficznej. A już na pewno w mojej, bo realizacje studentów są imponujące i sam się mogę od nich uczyć — dodaje z uśmiechem Bartek Sołtysik.

Pierwszą serię spotów zobaczymy już podczas wiosennej odsłony festiwalu (22.03.2023, 19.00, JazzClub Hipnoza), na którą złoży się seans kanibalistycznego horroru Mięso Julii Ducournau z kolacją inspirowana filmem (Bilety na Mięso). Spoty zaprezentowane zostaną na dużym ekranie przed wydarzeniem, jak również opublikowane w mediach społecznościowych Ars Independent.

Kolejna partia spotów zapowie letnią edycję festiwalu (24.06.2023), której szczegóły poznamy w kwietniu.

Projekt we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.

AUTORKI / AUTORZY: Bartosz Siejak, Celina Hess, Edyta Honkisz, Jakub Grabowski, Julia Budniok, Karolina Ciebiada, Karolina Podyma, Magdalena Kąkol, Magdalena Maciejczyk

PROWADZĄCY: Michał Rodziński

WSPÓŁPRACA: Gaba Palicka, Bartek Sołtysik

Więcej na arsindependent.pl [Link otworzy się w nowym oknie]

Powrót