Rezydencja Orkiestry MASO z Charkowa
zdjęcie orkiestry

Rezydencja Orkiestry MASO z Charkowa

Koncerty w maju 2023

Na kolejny tydzień maja zapowiada się dla artystów Orkiestry MASO intensywna działalność koncertowa.

W poniedziałek 15 maja o godzinie 10.00 muzycy w składzie Anastasia Kosiuk – flet, Vladyslav Petryk – klarnet, Alina Martianova – fortepian, Rymma Noha – waltornia, Yevhenii Martianov – puzon wystąpią w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w koncercie „Muzyka i literatura”.

Kolejnego dnia w Szkole Podstawowej nr 33 na Osiedlu Witosa odbędą się dwa koncerty, w których kwartet smyczkowy wystąpi z oryginalnym programem muzyki filmowej. Tego samego dnia w Społecznej Szkole Podstawowej Omega w Katowicach po raz pierwszy na koncertach edukacyjnych wystąpi perkusista Oleksii Borisov oraz Anastasia Kosiuk, Vladyslav Petryk, Alina  Martianova i Rymma Noha.

W czwartek 18 maja kwintet instrumentów dętych blaszanych swoim koncertem uświetni uroczystość Jubileuszu 30-lecia Stowarzyszenia Klubu Śląskich Amazonek. Koncert odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

Nowym doświadczeniem dla Orkiestry MASO będzie udział w operetce Johanna Straussa „Zemsta nietoperza”. 20 i 21 maja Orkiestra pod dyrekcją Jurka Dybała towarzyszyć będzie studentom Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach w wystawieniu znakomitego dzieła austriackiego kompozytora.

 

Już teraz zapraszamy również na koncert orkiestry MASO z udziałem zespołu Nie-Bo. Artyści wystąpią w Mieście Ogrodów na finał XVI Metropolitalnego Święta Rodziny 4 czerwca 2023 roku.


Zachęcamy do obejrzenia nagrania Mazura z opery „Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki w wykonaniu orkiestry MASO pod batutą Jurka Dybała. Nagranie zrealizowano w styczniu 2023 roku w sali koncertowej Miasta Ogrodów.

 

[Film prezentuje nagranie ww. Mazura]

 

 


Fot. ©Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, fot. S. Kusiak


Rezydencja w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca pn. „wspieraMY Ukrainę”,

Orkiestrę MASO wspiera Stowarzyszenie Purpurowe Skrzypce Stradivarius - Polska

Więcej TUTAJ

Powrót