ROŃRIADEKSŁA
dekoracja

ROŃRIADEKSŁA

229. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Wyprawa transgraniczna (z Ustronia przez Czantorię i Nydek do Wisły)

Kiedy: 1 kwietnia 2023 / trasa całodzienna

Zbiórka: godz. 9.00, Ustroń Polana, ul. 3 Maja 1 (przed stacją kolejową)

Dojazd z Katowic: godz. 7.33, peron II/5 KS 94161 SPRINTER CZANTORIA (rel. Częstochowa - Wisła Głębce)

UWAGA! KOLEJKA NA CZANTORIĘ! Cena indywidualnego biletu w jedną stroną to 27/24 PLN. W przypadku grupy zorganizowanej powyżej 15 osób: 21 PLN. Zainteresowanych biletem grupowym prosimy o przygotowanie odliczonej gotówki – zrobimy listę.

Kierownictwo zamieszania: Paweł Graja

Zapraszamy w góry. Diabły, zbójnicy, uśpieni rycerze, leśni ewangelicy czy też pierwsi czechosłowaccy zdobywcy Kosmosu... To tylko kilka opcji do spotkania po drodze z Ustronia przez Czantorię i Nydek do Wisły. Będziemy przekraczać granicę państwową. Zrobią to jedynie osoby posiadające stosowny dokument, taki jak ważny dowód osobisty, względnie paszport. Warto również zabrać ze sobą dowolną ilość koron czeskich.

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

Paweł Graja, urodzony w Sosnowcu, wychowany w Będzinie, zamieszkały w Katowicach. Absolwent religioznawstwa. Okazjonalny publicysta, redaktor kilku wydawnictw, w których na próżno szukać jego nazwiska. Malarz prymitywista, swego czasu pokazujący swe prace publicznie, ostatnimi czasy malujący raczej do szuflady. Twórca kilku galerii, z których jedna działa od lat bez niego. Od dekady organizator śląsko-zagłębiowskich szwendań okolicznych, umożliwiających licznym wiatrem podszytym duszom, wspólne penetrowanie peryferii otaczającego nas świata.

 

Powrót