Spotkania w PJM

Dołącz (nie tylko) jeśli migasz

WEBINARIUM

Kiedy: 14 kwietnia 2023, godz. 18.00

Gdzie: webinarium online na Facebooku [Link otworzy się w nowym oknie]

Temat: Malarski portret Danuty Giergun

Urodzona w 1940 r. w Kamieniu w woj. rzeszowskim. Niesłysząca od drugiego roku życia. Ukończyła Szkołę Podstawową i Zawodową dla Głuchych w Krakowie na kierunku krawiectwo. Swój pierwszy obraz olejny namalowała w 1975 r. Zdobyła szereg czołowych nagród i wyróżnień, zwłaszcza na corocznych Ogólnopolskich Plenerach Malarskich Niesłyszących. Uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest współzałożycielką i przewodniczącą Koła Malarskiego, działającego w Domu Kultury Polskiego Związku Głuchych w Krakowie od 1984r. do dnia dzisiejszego. Członkini GAG Grupy Artystów Głuchych.

WYKŁAD dla Seniorów

Kiedy: 20 kwietnia 2023, godz. 12.00 – 14.00

Gdzie: Sala 211

Temat: Miasto Katowice

Spacerując, idąc do pracy, szkoły…przemierzając ulice Katowic, często nie dostrzegamy zmian jakie zaszły w jego wyglądzie do momentu, kiedy nie zobaczymy starych fotografii i nie porównamy ich z aktualnym stanem. Na przykładzie książki Zygmunta Woźniczki „Katowice 1945–1950” oraz „Sekrety Katowic” Barbary Szmatloch i Michała Bulsy opowiemy o tych przemianach, zobaczymy jak miasto wyglądało kiedyś a jak dzisiaj.

Wstęp wolny

Warsztaty fotograficzno-plastyczne w języku migowym dla dzieci (8-12 lat) pt. „Miasto Katowice”

Kiedy: 22 kwietnia 2023, godz. 11.00 – 13.00

Gdzie: Galeria Pusta