Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Katowice
Ewa Kokot opowiada grupce dzieci o kolażu prezentowanym na wystawie w Galerii Ściana Sztuki Dziecka

Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Katowice

Wspólnotowa wyprawa do sztuki #3 w ramach projektu FUTURE ARTIST – w spólnota sztuki

Kiedy: 27 kwietnia (czwartek), godz. 17.00

Zbiórka: przed galerią BWA (Al. Wojciecha Korfantego 6)

Idea, prowadzenie: Ewa Kokot

Spotkanie bezpłatne, dedykowane dzieciom w wieku 7-12 lat i ich rodzicom.

Obowiązują zapisy. Limit miejsc: ewa.kokot[at]miasto-ogrodow.eu, 609 687 401.

W programie opowieść o tym, czym jest sztuka, kolekcje dzieł sztuki i kto może je tworzyć, kim jest kurator i czym zajmuje się aranżer wystaw.

Przy okazji rozmowy na te tematy spotkamy się z Janem Trzupkiem – kuratorem wystawy o Jonaszu Sternie w Małej Przestrzeni Galerii BWA, który przybliży nam postać Jonasza Sterna – jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku.

Twórczość Jonasza Sterna jest naznaczona cieniem zagłady, wojny i okupacji. Mówi się o nim, że przeżył własną śmierć i faktycznie artysta w czasie wojny co najmniej dwukrotnie uniknął zagłady. Ta trauma nieodwracalnie wpłynęła na jego powojenną twórczość. Zainicjowała poszukiwania takiego języka sztuki, który umożliwia zobrazowanie wojennych przeżyć.

Jan Trzupek – niezależny kurator wystaw, autor tekstów o sztuce nowoczesnej i współczesnej oraz o dizajnie. Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (1980–87). W latach 1983–92 pracował w Galerii Krzysztofory w Krakowie. Pracuje w Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, stale współpracuje z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach i z BWA w Tarnowie. Mieszka w Krakowie.

 


MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 


Powrót