Kolektyw marzeń
praca dzieci. kolaż ich prac w formie koła złożonego z trójkątów

Kolektyw marzeń

Zadanie twórcze nr 5 projektu Future Artist - wspólnota sztuki

Pobierz kartę zadania twórczego nr 5 [plik pdf 555 kb, link otworzy się w nowym oknie]

„Kolektywna praca wszystkich!”
Termin „kolektywny” oznacza to samo co grupowy, zbiorowy. Nie od zawsze artyści myśleli, że praca kolektywna może być z założenia ich metodą pracy artystycznej i że często faktycznie tak właśnie pracują. Taki model artystycznego działania zakłada wspólne zaangażowanie współpracowników-artystów.  Praca nad dziełem odbywała się wspólnie, a efekt jest wynikiem zbiorowego tworzenia. Zazwyczaj dzieła powstają indywidualnie i w samotności, ale to, co doprowadza do ich stworzenia, jest zwykle wymianą myśli. Może dlatego artyści od lat tworzą mniej lub bardziej sformalizowane grupy.
Zapraszamy Was do tworzenia wspólnego dzieła!

Materiały i narzędzia potrzebne do wykonania zadania:
papier dużego formatu, nożyczki, farby, kredki lub inne dowolne środki malarskie

Instrukcja:
Wytnijcie z papieru jak największe koło i podzielcie je „jak tort”: na tyle części, ile liczy Wasza grupa. Niech każdy uczestnik namaluje na swojej części swoje MARZENIA. O czym marzycie? Czy to jest piękna podróż, fantastyczny przyjaciel czy może udział w międzynarodowej wyprawie do gwiazd? Swoją część namalujcie w dowolnej technice rysunkowej, malarskiej lub stwórzcie wycinankę. Niech marzenia urealnią się w tej pracy. Pokażcie je! Jeżeli Wasza grupa jest duża to może to być kilka kół.

Zadanie dla rodzica / nauczyciela / opiekuna:
Zrób zdjęcie wspólnej pracy uczestników. Możesz też nakręcić króciutki filmik. Wyślij materiał na adres: ewa.kokot[at]miasto-ogrodow.eu


Grafika na karcie i w nagłówku strony: Praca uczestników warsztatów ze Stowarzyszenia Śląskie Centrum Edukacji i Rehabilitacji ARTERIA / Fot. Anastazja Hadyna


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Edukacja kulturalna” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

 

Flaga RP, Godło RP, MKiDN, NCK

 

Powrót