Mikrogranty 2023
mikrogranty - logo

Mikrogranty 2023

Program wsparcia dla NGO

Twoja organizacja pozarządowa szuka środków na realizację swojego pomysłu? 

W ramach programu Mikrogranty ogłaszamy 3 nabór na projekty kulturalne realizowane w Katowicach i/lub dla Katowiczan.

Konkurs organizowany jest przez Katowice Miasto Ogrodów od 2013 r. Do tej pory udało nam się wesprzeć III sektor w organizacji blisko stu kulturalnych i artystycznych wydarzeń – koncertów, prelekcji, wystaw i warsztatów, eventów.

W tegorocznej edycji Mikrograntów jak co roku czekamy na projekty o wysokiej wartości artystycznej, których rezultaty będą mogły być udostępniane za pośrednictwem sieci Internet, innych form publikacji zdalnej oraz wykazujące cechy innowacyjne, a także wydarzenia, które wpisują się w realizację wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju zapisanych w Agendzie 2030 oraz w statut Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Przykłady realizacji

Wystawy, spektakle, projekty muzyczne, koncerty, murale, warsztaty i spotkania kulturalne, festiwale, happeningi, impresje muzyczne, dyskusje, projekty artystyczno – badawcze, spotkania z literaturą, recitale, projekty związane z fotografią, przestrzenią i tańcem, reportaże radiowe, wydarzenia z zakresu edukacji kulturalnej i inne wpisujące w działalność Miasta Ogrodów. 

Na zgłoszenia w 3 rozdaniu 2023 czekamy do 25 października.

Regulamin i szczegółowe informacje na stronie projektu [Link  otworzy się w nowym oknie]

Wyniki II naboru (wrzesień 2023) [link otworzy się w nowym oknie]

Powrót