Piotr Mełech & Wojtek Kurek + Ninja Episkopat
mhl!

Piotr Mełech & Wojtek Kurek + Ninja Episkopat

Music Hub Live! #18

Kiedy: 27 października 2023, godz. 19.30 (drzwi), 20.00 (koncert)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – Music Hub (poziom minus jeden, weście od strony Jazz Clubu Hipnoza)

Bilety: 40 zł* dostępne przed wejściem lub na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]

Ninja Episkopat

Na poważnie nieślubne dziecko pandemii, social mediów i wszechogarniającej nudy, Ninja Episkopat spotkali się w marcu 2021. Brzmienie projektu opiera się na spotkaniu między muzyką improwizowaną, elektroniką i muzyką rozrywkową. Muzycy zaangażowani w projekcie to Patrycja „Paczi” Wybrańczyk, Mojżesz „Moses” Tworzydło i Alex „WhatYouSee” Clov. Mają za sobą bogate doświadczenie, które zaowocowało wykrystalizowaniem się wyjątkowej stylistyki, w której subtelność i prymitywizm koegzystują. Dopatrują się w tej pozornej sprzeczności pierwotnych wartości muzyki jazzowej, na których powstał ten gatunek.

Na nie-poważnie nieślubne dziecko pandemii, social mediów i wszechogarniającej nudy, Ninja Episkopat to doświadczenie niczym płyn nienewtonowski. Brak ambicji kompensują lenistwem, a zdrową dietę zupkami Vifon. Ich portfele pachną hajsem, a ciuchy lumpexem. Grosz do grosza, potem wciągną do nosa. Generalnie nie polecam.

Facebook Ninja Episkopat [link otworzy się w nowym oknie]
Ninja Episkopat na YT [link otworzy się w nowym oknie]

Piotr Mełech & Wojtek Kurek

Piotr Mełech i Wojtek Kurek tworzą duet od ponad 7 lat. Zagrali razem dziesiątki koncertów. Debiutowali albumem 'Split Here' (Antenna Non Grata), który nawiązywał formą do około jazzowych korzeni i free improv. Ich drugi album 'Walk Thru' eksploruje transowe, motoryczne rytmy i zapętlone melodie o orientalnej prowieniencji. Razem tworzą zwartą, pędzącą do przodu tkankę o ugruntowanej i wyraźnej strukturze. Czerpią z tradycji i muzyki improwizowanej. Klarnet basowy i sopranowy Mełecha doskonale współdzielą przestrzeń z krótko brzmiącym, czasem wytłumionym, zestawem perkusyjnym Kurka. Album cechują minimalizm i uważność, a koncerty wzbogaca kontekst miejsca, który pozwala muzykom reinterpretować muzykę względem przestrzeni.

Piotr Mełech – klarnecista, improwizator-kompozytor, artysta wizualny. Odwołuje się do jazzowej tradycji europejskiej awangardy, free improv czy szeroko pojętej muzyki etnicznej. Współtworzy Fanfara Avantura, Polski Piach, trio Zerang/Wójciński/Mełech, Warsaw Improvisers Orchestra. Wydał ponad 20 albumów z muzykami takimi jak Michael Zerang, Tadeusz Sudnik, Jacek Mazurkiewicz, Ksawery Wójciński. Współtwórca Circular Breathing Festival. 

Wojtek Kurek – improwizator, perkusista, producent, autor instalacji dźwiękowych i muzyki do teatru. Porusza się na gruncie muzyki folkowej, eksperymentalnej i free improv. Wydał ponad 30 albumów, które ukazały się w Polsce, USA, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii i Szkocji. Jest nieoficjalnym rekordzistą świata w kategorii 'trasa solo mieszkańca polski' – 23 koncerty w 25 dni (Buoyancy 2020). Autor cyklicznej audycji w Radio Kapitał o wdzięcznej nazwie krówka czy krowa.

Strona Wojtka Kurka [link otworzy się w nowym oknie]
Bandcamp Wojtka Kurka [link otworzy się w nowym oknie]

*50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca

Powrót