Dynasonic/Daniel Szwed (BNNT)
dekoracja

Dynasonic/Daniel Szwed (BNNT)

Music Hub Live! #20

Kiedy: 1 grudnia 2023, godz. 19.30 (drzwi), 20.00 (koncert)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – Music Hub (poziom minus jeden, weście od strony Jazz Clubu Hipnoza)

Bilety: 40 zł* dostępne przed wejściem lub na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]
 

DYNASONIC
Dubwave. Tak można określić muzykę tria Dynasonic, w której puchnący od basów dub romansuje z nowoczesną elektroniką i field recordingiem. Hipnotyzująca repetytywność w naturalny sposób podpowiada skojarzenia z falami, przy czym eksperymentalna elektronika każe pamiętać, że jeśli już fale, to raczej wzburzone. Taką formułę zespół rozwijał już na albumach #1 (2019) i #2 (2020), uzupełnionych swoistymi suplementami. #1 została zremiksowana przez Jacka Sienkiewicza i 1988, a na #2bootleg (2020) ukazały się alternatywne, rozbudowane wersje utworów.

1 kwietnia 2023 miała premierę trzecia płyta zespołu, „Dynasonic”, po raz kolejny wyprodukowana przez amerykańskiego mistrza konsolety znanego jako The Norman Conquest, ale po raz pierwszy nagrana bez udziału gości. Z jednej strony unosi się nad nią duch surowego berlińskiego dub techno (nie przypadkiem mastering robił Stefan Betke - jego działalność jako Pole z pewnością miała jakiś wpływ na Dynasonic), a z drugiej strony słychać tu, charakterystyczną dla zespołu gęstą i zadymioną atmosferę zachodnich rubieży Polski, Szczecina i Gorzowa. 

To płyta o największym jak dotąd ciężarze gatunkowym w historii Dynasonic. Nie jest to dub, który spokojnie kołysze, ale taki, który niebezpiecznie bulgocze, grozi katastrofą. Pod powierzchnią rozchodzą się fale tektoniczne, gdzieś gromadzą się i walczą ze sobą ogromne siły, a nad nimi narasta napięcie i niepokój.

Dynasonic:
Mateusz Rychlicki - drums, electronics
Adam Sołtysik - bass
Mateusz Rosiński - electronics


Daniel Szwed (BNNT)
Współtwórca kolektywu BNNT (z Konradem Smoleńskim) z którym działają w sferze dźwięku i obrazu od 2008 roku, debiutuje solowym materiałem. W swoich poszukiwaniach stawia na oszczędny zestaw, szukając nowych faktur i barw dźwięku.

Elektryfikuje bębny, na bazie rytmu zapuszcza się w technoidalne formy i metaliczne powidoki. Agresywne zagrania czasem oplata w ziarniste, dronowe pasma, kiedy indziej zahacza o quasi-metalowe formy. Niekonwencjonalnie wykorzystuje perkusję, buduje pogłos, skręca w rejony surowego techno i szorstkiej muzyki noise.

Balansuje na granicy elektroakustyki, metalu i industrialu, wyznaczając sobie kierunek miarowym brzmieniem i rytualną formą. 

Razem z Patrykiem Daszkiewiczem, Mateuszem Rosińskim i Krystianem Piotrem (LAS) współtworzy kolektyw-wydawnictwo HISS.

*50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca

 


ktw_gzm_2029

 

 

Kandydat na Europejską Stolicę Kultury 2029

Powrót