Przygoda z Musiconem

Przygoda z Musiconem

Warsztaty dla dzieci

Kiedy: 29 lutego 2024,
godz. 16.00: dzieci  w wieku 3-6 lat
godz. 17:15 dzieci w wieku 7-10 lat

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona): anna.zajac@miasto-ogrodow.eu

lub tel: 32 609 03 32

 

Musicon to przełomowe urządzenie edukacyjno – terapeutyczne, którego skuteczność i efektywność we wspieraniu rozwoju poznawczego dzieci została potwierdzona badaniami naukowymi. Narzędzie i połączona z nim metoda idealnie sprawdza się na zajęciach w przedszkolu i szkole, także wśród dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Musicon może być wykorzystywany jako pomoc edukacyjna, jak i terapeutyczna.

Działa na podobnej zasadzie co katarynka – proste mechanizmy uruchamiają dźwięki, wszystko zaczyna się od wciśnięcia przycisku. Każde działanie ma konkretny wymiar i pozwala na angażowanie wielu zmysłów – projektów, w formie wystających przycisków, można dotknąć, zobaczyć i posłuchać. Praca z Musiconem pozwala min. na komponowanie i odgrywanie utworów muzycznych, uczy programowania bez użycia ekranu, rozwija zdolności motoryczne i umiejętność pracy w grupie, wspiera budowanie gotowości przedszkolnej i szkolnej Urządzenie znosi bariery w edukacji dzięki prostocie działania oraz wykorzystaniu globalnych języków: muzyki i matematyki.

Warsztaty „Przygoda z Musiconem” to doskonała okazja aby usłyszeć, zobaczyć i dotknąć muzykę! To także okazja aby poznać wyjątkowe postaci - pacynki The Musicons, które staną się przewodnikami w zabawie.

 

Warsztaty poprowadzą:

Jakub Kozik jest zaangażowany w rozwój projektu Musicon od 2015 roku. Jego wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania, edukacyjna pasja i miłość do muzyki przyczyniły się do sukcesu tego innowacyjnego urządzenia. Laureat IF Design Award, 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie magazynu Brief oraz wielu innych nagród. Jego wiedza i umiejętności pozwolą uczestnikom na zrozumienie możliwości wykorzystania Musiconu w edukacji oraz na poznanie nowych sposobów na rozwijanie kreatywności i zdolności muzycznych dzieci.

Paulina Kowalik – Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu polityki oświatowej oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej o specjalizacji psychopedagogiki kreatywności. Przez wiele lat związana z popularyzacją nauki (Centrum Nauki Kopernik). W Musiconie zajmuje się opracowaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań tworząc materiały edukacyjne dla różnych zestawów Musicon. Autorka książki "Opowiadania do bazgrania" w której poznacie bliżej świat postaci The Musicons.

Powrót