Dzielnica Brynów - Osiedle Zgrzebnioka
dekoracja

Dzielnica Brynów - Osiedle Zgrzebnioka

Podziel się dzielnicą. Spacery z mieszkańcami

Kiedy: 21 kwietnia 2024 (niedziela)

Zbiórka: ul. św. Huberta, przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, godz. 11.00

Meta: Park Kościuszki, okolice wieży spadochronowej

Długość trasy: około 3 km

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy:  rezerwacje[at]miasto-ogrodow.eu,  32 609 03 21/32 lub poprzez formularz online [link otworzy się w nowym oknie]

Przewodnik: Michał Dzióbek

Brynów to nie tylko pętla tramwajowa, willa Gierka i „Ptasie” osiedle. To miejscowość z wciągającą, ponad pięćsetletnią historią. To różnorodna zabudowa, to modernizm, postmodernizm i wielka płyta. To przyroda, dziedzictwo materialne i niematerialne. To też miejsce tu i teraz, w którym mieszka, pracuje, odpoczywa ponad sześć tysięcy osób. Na spacerze partycypacyjnym spróbujemy uchwycić całokształt tego miejsca.

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Projekt jest częścią działań w ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.