Dzielnicowa Galeria Niepodległości
Dzielnicowa Galeria Niepodległości

Dzielnicowa Galeria Niepodległości

Szukamy fotografii z lat 1918 – 1922

Zdjęcie z rodzinnego archiwum mogą stać się częścią pejzażu Waszej dzielnicy! 

W tym roku świętujemy 100-lecie niepodległości Polski. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców Katowic do podzielenia się z nami zdjęciami ze swojego rodzinnego archiwum. Szukamy fotografii z lat 1918 – 1922, czyli czasu, gdy trwał proces przyłączania Katowic i Górnego Śląska do młodego państwa polskiego. Mile widziane są też portrety ludzi, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach lub choćby żyli w tamtym okresie.

Najciekawsze zdjęcia pomogą na stworzyć Dzielnicową Galerię Niepodległości. W kilku dzielnicach miasta zdjęcia z Waszych archiwów pojawią się w oknach lub na murach domów i kamienic jako wielkoformatowe wydruki. W ten sposób Wasi przodkowie zostaną w specjalny sposób uhonorowani, a ich podobizny staną się na wiele miesięcy częścią pejzażu Katowic.

Na zdjęcia czekamy do 2 września. Mogą to być skany wysokiej rozdzielczości (wysłane na adres galerie@miasto-ogrodow.eu) lub oryginalne odbitki. Z tymi ostatnimi zapraszamy do odwiedzania nas w naszej siedzibie, gdzie zostaną przy Państwu bezpiecznie zeskanowane i od razu zwrócone.

 

Regulamin dostępny TUTAJ

Powrót