Przejścia nie ma
Przejścia nie ma

Przejścia nie ma

Wystawa Elżbiety Siwik w Galerii Engram

 

Wernisaż:

30 listopada, godz. 18

Galeria Engram

Wystawa do 6 stycznia 2019 r.

Kurator: Katarzyna Łata

 

Prezentowana wystawa „Przejścia nie ma”,  jest rozważaniem, czym jest dom, w którym zabrakło  mieszkańców?  Czym jest dom dzieciństwa skoro zabrakło rodziców? Czy pozostaje jedynie miejsce zredukowane do czworoboku, zlepionej z cegieł bryły, pozbawionej możliwości przetrwania? Czy też obowiązuje egzystencjalna zasada - jedno musi odejść, zniknąć, rozpaść się, by drugie  zajęło opuszczone miejsce?


Zamurowane, zabite deskami, okratowane otwory okienne i drzwiowe na zawsze zamknęły tajemnice ludzkiej, domowej przestrzeni, już nigdy wschodzącym światłem to miejsce nie zacznie dnia, ani nie zamknie nocną porą. Przejścia nie ma. Tak też nie ma powrotu, do pustego, pozbawionego życia rodziców, domu.

 

Elżbieta SIWIK
Absolwentka Politechniki Częstochowskiej oraz Studiów Podyplomowych w Akademii Sztuki Pięknych w Łodzi, na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Jest pedagogiem w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Uprawia działalność artystyczną w zakresie projektowania form wydawniczych, jej projekty publikacji wyróżniają się wyjątkową formą, zawsze spójną z prezentowaną treścią. Drugim obszarem twórczej aktywności Elżbiety Siwik jest fotografia. W przypadku tej możemy mówić o znakomitym wyczuciu medium jakim jest fotografia, aparat fotograficzny stanowi dla niej narzędzie kreacji obrazów świata i ludzi o niezwykłej sile oddziaływania. Prezentowała swoje fotografie na wystawach indywidualnych, brała również udział w wielu wystawach zbiorowych (fotograficznych) oraz tematycznych.

 

Wstęp wolny. Galeria czynna: wtorek - niedziela, godz. 11 - 19.

Powrót