Absolwent XXI wieku
Absolwent XXI wieku

Absolwent XXI wieku

Poznaliśmy wyniki plebiscytu

Absolwentów uczelni z regionu jest wielu, a wśród nich liczne interesujące osobowości, zaangażowani ludzie z wielkim potencjałem. Ich wiedzę, zaangażowanie i aktywność warto doceniać. Taki właśnie był cel Plebiscytu na najciekawszych absolwentów szkół wyższych
z województwa śląskiego. Po dwumiesięcznym głosowaniu spośród kandydatów wyłoniono zwycięzców. Poznajmy ich i sprawdźmy czym się zajmują!

Co warto wiedzieć o plebiscycie?

Plebiscyt Absolwent XXI wieku to akcja mająca na celu wspieranie wybitnych jednostek
i zaprezentowanie ich ciekawych sylwetek szerszemu gronu. To również promocja uczelni wyższych. Do Plebiscytu zgłosiło się ponad stu absolwentów. Ich historie dostępne na stronie https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista, za pomocą internauci oddawali swoje głosy na osobę, której osiągnięcia wzbudziły ich największy podziw. Kandydaci walczyli o nagrodę w sześciu różnych kategoriach. Osoby, które zdobyły najwięcej głosów otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz statuetki, a o ich osiągnięciach szybko zrobiło się głośno.

Poznajmy laureatów i ich osiągnięcia

Jak już wspominaliśmy, z każdej kategorii wybrano jedną osobę, która otrzymała tytuł Absolwenta XXI wieku. Przedstawiamy te kategorie oraz nazwiska kandydatów:

 

Kategoria Sport – Sebastian Kot (Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki) – cieszący się ogromną popularnością propagator zdrowego i aktywnego stylu życia,
Kategoria Kultura – Daniel Kaczmarczyk (Akademia WSB) - miłośnikom hip hopu znany jako popularny raper DKA,
Kategoria Biznes – Agata Goik (Politechnika Śląska w Gliwicach) – wielokrotnie nagradzana architekt, która posiada własną, prężnie rozwijającą się firmę GOIK Architects,
Kategoria Nauka – Małgorzata Jachacz-Łopata (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach) – lekarz ginekolog, autorka bloga Górska Mama, propagatorka zdrowego stylu życia, chętnie dzieląca się swoją wiedzą.
Kategoria Działalność społeczna – Dariusz Gajny (Bielska Wyższa Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza) – współzałożyciel Parku Dendrologicznego, architekt, aktywny działacz społeczny,
Kategoria Samorząd i polityka – Krzysztof Pieczyński (Uniwersytet Śląski w Katowicach) – Rady Miasta Katowice, aktualnie pełniący funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Kultury, Promocji i Sportu w Katowicach.

 

Więcej na https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista

 

Plebiscyt Absolwent XXI wieku łącznie zgromadził wiele wybitnych osób, pracujących w kraju i za granicą. Udało się zebrać ogromną ilość głosów, a w poszukiwaniu absolwentów i rozpowszechnieniu akcji pomogły uczelnie oraz media. Plebiscyt prezentuje osiągnięcia laureatów uczelni i jest dowodem na to, że dzięki pasji, pracy i pomyśle na siebie, można osiągnąć sukces.

Powrót