Queen Symfonicznie
Queen Symfonicznie

Queen Symfonicznie

Największe przeboje zespołu w wykonaniu chóru i orkiestry

8 czerwca, godz. 20

Sala koncertowa KMO

 

Bilety w cenie 99 zł do nabycia TUTAJ

Uroczysty koncert muzyki zespołu Queen symfonicznie  z okazji setnej rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego,
21-osobowego chóru.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat 70. XX wieku aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, a na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po „Bohemian Rapsody” (będzie to unikalne na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”. Żaden wokalista na świecie nie jest w stanie zastąpić Freddiego ale 21 chórzystów i świetny aktor mogą już próbować!

Powrót