Śląska Rzecz dla Medialabu!
Śląska Rzecz dla Medialabu!

Śląska Rzecz dla Medialabu!

Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki nagrodzona

Nagroda Śląska Rzecz w kategorii wystawiennictwo dla Medialabu Katowice za wystawę Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki

 

Zamek Cieszyn już po raz 14. przyznał nagrodę Śląska Rzecz. Konkurs promuje nowatorskie, funkcjonalne dostępne i dobrze przemyślane produkty, projekty graficzne i usługi wdrożone w woj. śląskim i/lub opolskim. Ogłoszenie wyników połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy odbyło się 17 października 2019 podczas IX Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

 

Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki to wystawa o jednej z najważniejszych ulic Katowic stworzona w duchu data-driven przez interdyscyplinarny zespół projektowy pracujący z wykorzystaniem metodyk zwinnych.

 

Impuls do opracowania opowieści o ulicy Kościuszki dały archiwalne dokumenty niedostępne szerokiej publiczności. Wystawa przybrała formę punktu informacyjnego i odsyłała do samodzielnego eksplorowania ulicy Kościuszki zgodnie z wyznaczonymi trasami tematycznymi. Odbiorcami byli mieszkańcy, turyści, a także entuzjaści nowych technologii, stąd wykorzystanie m.in. animacji, grafów, podcastów, drukowanych spacerowników. Idea jest kontynuowana w sieci. Ważne było włączenie lokalnej społeczności, a opowieść o przeszłości stała się pretekstem do rozmów o przyszłości ulicy. 

 

Zespół kuratorski wystawy Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki:

Urszula Augustyniak

Martyna Bielak

Anna Bil

Magdalena Chmiel

Monika Ciosmak

Jadwiga Kijak

Magdalena Szklarczyk-Kominko

Atelier S10

--

Oskar Adamus

Karol Piekarski


 

Zgłoszenia konkursowe oceniane były pod kątem innowacyjności rozwiązań, zrównoważonego rozwoju, dostrzeżenia potrzeb użytkowników, procesu projektowego, funkcjonalności i ergonomii, jakości wykonania i użytych materiałów, estetyki. 

 

Więcej o wystawie:

http://bit.ly/PromenadaCaseStudy

http://bit.ly/PromenadaProces

http://bit.ly/PromenadaWystawa

Powrót